Dışardaki Hazır Cipsin Uzun Yıllardır Saklanan Formülünü Bulduk, Bu Şekilde Yapınca Orijinal Lays Tadında Oluyor! Dışardaki Hazır Cipsin Uzun Yıllardır Saklanan Formülünü Bulduk, Bu Şekilde Yapınca Orijinal Lays Tadında Oluyor!

Eğitim Öğretim yılının bitmesinin yakınlaşması, aynı zamanda öğrencilerin büyük bir bölümünün burs arayışının da başlaması anlamına geliyor. Bursların verileceği öğrencilerin seçimleri, yaz aylarında ve sonbaharda gerçekleşiyor. Eğitim yılı sonunda yapılan sınavlar sonrasında, yerleştirmeler yaz ayları içerisinde yapılıyor. Buna göre kazanılan bölümler ortaya çıkıyor ve öğrenciler burs arayışına giriyor. Bu çerçevede hemen tüm kuruluşlar Ağustos ile Eylül ayı içerisinde burs vereceği öğrencileri belirliyor. Buna karşın burslar için yapılan başvurular Ağustos ayı öncesinde gerçekleşiyor. Farklı seviyelerde okuyan öğrenciler için sunulan burs fırsatlarının öne çıkanlarını sizler için listeledik.

Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Bursları

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı 1983 yılında kurulmuş bir vakıf. Özellikle hemşirelik, eczacılık, diş hekimliği, tıp bölümlerinde lisans eğitimi alan öğrencilere burslar sağlanıyor. Başvurular Ağustos ile Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Başvuruları online yapabiliyorsunuz.

Türk Loydu Vakfı

Giderek uluslararası saygınlığını arttırmaya devam eden Türk Loydu, kurduğu vakıf aracılığıyla çeşitli burslar sunuyor. Türk Loydu şirketlerinden elde ettiği gelirin bir bölümüyle bursları finanse ediyor. Türk Loydu faaliyet alanlarıyla ilişkili olan bölümler için, lisns ve lisansüstü eğitim alan öğrenciler burs için başvurabiliyor. Vakfın burs başvuruları Kasım ve Aralık ayları içerisinde yapılabiliyor.

Aydın Doğan Vakfı

Aydın Doğan Vakfı, devlet üniversitelerinde eğitim gören kız öğrencilere öncelik tanıdığı burslar veriyor. Lisans eğitimini devlet üniversitelerinde alan kız öğrencilerin, Tıp, Hukuk ve mühendislik fakülteleri bölüm öğrencileri başvurabiliyor. Vakfın burs başvuruları Eylül ile Ekim aylarında yapılabiliyor.

TSK Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı

Türk Silahlı Kuvvetleri Vakfı 8 ay süreyle sağladığı burslarla, çok sayıda öğrencinin eğitim görmesine yardımcı oluyor. Şehit çocuğu olan ortaokul, lise, ön lisans ve lisans eğitimi gören öğrencilere burs sağlanıyor. TSK’ dan emekli olanların çocukları için ön lisans ve lisans düzeyinde eğitim görenler de burs alabiliyor. Burs başvuruları Ekim ayı içerisinde ve online şekilde gerçekleştiriliyor.

Milli Eğitim Vakfı

Eylül ve Ekim ayları içerisinde başvuruları yapılabilen Milli Eğitim Vakfı Bursları, geniş kapsamlı olarak veriliyor. İlkokuldan başlayarak, lisansüstüne kadar her seviyede eğitim gören öğrenciler burs için başvurabiliyorlar.