Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Eğitim hayatını sürdüren tüm öğrencilerin desteklenmesi amacıyla hem devlet hem de özel kuruluşlar ile vakıflar tarafından burs destekleri veriliyor. Ülkemizde öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla kurumlar tarafından öğrenci bursları veriliyor. Bu öğrenci bursları ile öğrenciler eğitim öğretim dönemi içerisinde tüm barınma, eğitim ve yemek gibi masraflarını karşılayabilme konusunda destek alabiliyor.
Öğrencilere En Yüksek Burs Veren Kurumlar
Ülkemizde eğitimin ve öğrencilerin desteklenmesi amacıyla sunulan maddi destek programları bulunuyor. Kamu kurumlarının yanı sıra özel kurumlar ve vakıflar tarafından da öğrencilere burs destekleri verilmektedir. Devlet, özel kuruluş ve vakıflar tarafından sunulan öğrenci bursları kapsamında verilen tutarlar ve aranan şartlar birbirinden farklı olabilmektedir.
Türk Eğitim Vakfı Öğrenci Bursu
Türkiye’de öğrencilerin desteklenmesi ve eğitimin geliştirilmesinde en fazla aktif rol alan kurum Türk Eğitim Vakfı(TEV) oluyor. TEV her yıl binlerce öğrenciye eğitim öğretim dönemindeki eğitim masraflarını ve diğer giderlerini karşılayabilecek öğrenci burs ödemeleri gerçekleştiriyor. TEV’in öğrenci bursu lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için sağlanmaktadır.
Öğrenciler TEV öğrenci bursu programı kapsamında meslek lisesinde 350 TL, üniversitede 800 TL, yüksek lisansta 1.200 TL, doktorada 1.600 TL tutarında ödeme alabiliyor. TEV öğrenci bursu başvurusu için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kazanç getiren işte olmamak, kamu veya özel kurumdan başka burs almamak, 35 yaşını doldurmamış olmak, maddi desteğe ihtiyaç duyuyor olmak gibi koşullar aranmaktadır.
Sabancı Vakfı Öğrenci Bursu
Günümüzde özel kuruluşların vakıfları tarafından sağlanan öğrenci bursları arasında Sabancı Vakfı öne çıkıyor. Sabancı Vakfı tarafından maddi desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilere her eğitim öğretim döneminde öğrenci bursu verilmektedir. İlgili eğitim öğretim dönemi boyunca tam 9 ay(Ekim-Haziran) boyunca burs desteği verilmektedir. Burs programı kapsamında 900 TL tutarında aylık burs ödemeleri gerçekleştirilmektedir.
Kaymakamlık Öğrenci Bursu
Türkiye genelinde Kaymakamlıklar tarafından da ihtiyaç sahibi öğrencilere burs desteği sağlanmaktadır. İlkokul ve ortaöğretim öğrencileri 500 TL, lise ve lisans öğrencileri 456 TL ile 900 TL arasında öğrenci bursu vermektedir. Başvurular Kaymakamlıklarda Sosyal, Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla alınıyor.