Sınav hazırlığında olan milyonlarca öğrenciyi sevindirecek haber Milli Eğitim Bakanı(MEB) Mahmut Özer’den geldi. Bu yıl LGS ve YKS sınavlarına hazırlık yapan öğrencilere destek olmak amacıyla önemli bir projeye başlandı. Milyonlarca 8. ve 12.sınıf öğrencisi o destekten faydalanabilecek. İşte 2022 LGS ve YKS hazırlığında olan milyonlarca öğrenciye MEB’in en yeni desteğinin ayrıntıları!

Öğrencilere Ücretsiz Dağıtılacak

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), sınav hazırlığında olan milyonlarca öğrenciye destek olmak üzere birbirinden önemli çalışmalara ve projelere imza atıyor. Bakanlığın son projesi ise LGS ve YKS hazırlığında olan öğrencilere daha iyi ders çalışabilme koşulları oluşturabilme ve kaynakları yaratabilme amacı taşıyor. Bu çerçevede başlatılan projeye istinaden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den açıklamalar geldi.

Bakan Özer tarafından yapılan açıklamada ülkemizdeki eğitim kademelerine yönelik öğrencilerin ek kaynak ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yeni bir projeye başladıklarını belirtti. Özelikle YKS ve LGS sınavlarına hazırlık yapan öğrencilerin ihtiyaç duyabilecek fasikül, çalışma yaprakları, beceri testleri, çalışma soruları ile birlikte hem LGS çıkmış sorular hem de YKS çıkmış sorular konusunda kapsamlı bir kaynak sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Üstelik milyonlarca öğrencinin söz konusu bu sınav hazırlık kaynaklarına tamamen ücretsiz bir şekilde erişebilmelerinin sağlanması hedefleniyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

MEB kadrosu tarafından büyük bir emek sarf edilecek hazırlanmış olan 2.sınıf ile 12.sınıf arasındaki eğitim seviyelerine yönelik kaynak destek paketleri bulunuyor. MEB olarak 2021’i Ekim ayı başından beri her ay düzenli olarak bu tip sınava hazırlık kaynağı niteliğindeki yayınların öğrencilere ücretsiz bir şekilde ulaştırılmasını sağladıklarına dikkat çekti. Aynı zamanda da her bir öğrencinin bu kaynaklara basılı formda ulaşabilme noktasında yaşadıkları sıkıntıları giderecek çalışmalar üzerinde çalışma gerçekleştirerek, bu soruna da çözüm oluşturduk. Lise 12.sınıfa kadar olan tüm MEB öğrencilerine yönelik olarak 2021 Ekim ayından bu yana 24 Milyon yardımcı kaynak basımını yaparak, ücretsiz bir şekilde öğrencilere dağıtımının gerçekleştirildiği belirtiliyor.

Nisan Ayı Sonuna Kadar 12 Milyon Yardımcı Kaynak

MEB, Nisan ayı sonuna kadar 12 milyon yardımcı kaynak kitabını, 8.sınıf ve 12.sınıf öğrencilerine tamamen ücretsiz bir şekilde dağıtmayı hedefliyor. Bu son rakam ile birlikte ücretsiz olarak dağıtılan kaynak kitaplarının sayısı birden 36 milyon seviyesine ulaşacak.