1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Eğitimine devam eden lise ve üniversite öğrencilerinin de ekonomideki dalgalanmalardan etkilenmemeleri mümkün değildi. Artan eğitim giderleri başta olmak üzere bir öğrencinin tüm temel ihtiyaçları konusunda maddi desteğe ihtiyaçları bulunuyor. İşte bu noktada üniversite ve lise öğrencilerine sunulan burs imkanları ile öğrencilerin sadece eğitim hayatlarına odaklanarak, başarılı olabilmeleri sağlanabilmektedir. Peki Türkiye lise ve üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar hangileri?

Kaymakamlık Öğrenci Bursu

Türkiye’nin 81 ilinde kaymakamlıklar aracılığıyla binlerce öğrenciye, her eğitim ve öğretim dönemi boyunca maddi destek sağlanmaktadır. Kaymakamlıklar’ da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yürütülen öğrenci bursu projesi kapsamında lise, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs desteği verilmektedir. İhtiyaç sahibi olduğu belirlenen lise ve üniversite öğrencilerine 456 TL ile 900 TL aralığında öğrenci bursu veriyor.

Türk Eğitim Vakfı Öğrenci Bursu

Türk Eğitim Vakfı, her yıl olduğu gibi bu eğitim öğretim döneminde de ortaöğretimden, doktora öğrencilerine kadar her bir ihtiyaç sahibi öğrenciye maddi destek için burs veriyor. TEV öğrenci bursu olarak bilinen bu maddi destekten ortaöğretim, lise, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri faydalanabilmektedir. TEV öğrenci bursu lise düzeyi öğrencilere yönelik olarak her ay 350 TL olarak uygulanıyor. Üniversite öğrencileri için 800 TL, yüksek lisans öğrencileri için 1.200 TL ve doktora öğrencileri için 1.600 TL burs desteği yapmaktadır.

TED Öğrenci Bursu

Türkiye’de öğrenci bursu desteği sunan eğitim kurumlarından birisi de Türk Eğitim Derneği’dir. TED kısaltmasıyla bilinen bu kurum, doğal afet, terör saldırısı, maden faciası gibi olaylardan öksüz ve yetim kalan çocuklara yönelik olarak verilmektedir.

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Öğrenci Bursu

Her yıl olduğu gibi 2021-2022 eğitim öğretim döneminde de Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, üniversite ve lise öğrencilerine burs veren kurumlar arasında yer alıyor. İhtiyaç sahibi olduğunu belgeleyebilen ve örgün eğitim hayatına devam ettiğini gösteren evrakları tamamlayan öğrenciler başvurabiliyor.

AHBAP Öğrenci Bursu

Ünlü sanatçı Haluk Levent önderliğinde kurulan AHBAP Derneği de öğrencilere burs desteği sağlamaktadır. Lise ve üniversite öğrencileri için destek sağlamaktadır.