Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Eğitim hayatına devam eden milyonlarca ihtiyaç sahibi öğrenci için hem özel hem de devlet kurumları tarafından burs desteği veriliyor. 2022-2023 eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte öğrencilerin eğitim giderleri arttı. Özel ve devlet kurumları ise belirli şartlara sahip olan ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik olarak öğrenci bursu desteği sunuyor. Peki öğrencilere burs veren kurumlar hangileri? Öğrencilere verilen burslar ne kadar? Yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilere veren burslarla ilgili tüm detaylar!

TEV Öğrenci Bursu

2022-2023 eğitim öğretim döneminde öğrencilere burs desteği veren vakıflar arasında “Türk Eğitim Vakfı(TEV)” de bulunuyor. TEV öğrenci bursu, başarılı eğitim standartlarına sahip ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilmektedir. TEV öğrenci bursu desteği her yıl olduğu gibi bu eğitim öğretim döneminde de farklı eğitim kademelerindeki öğrencilere yönelik olarak verilecek. Bu kapsamda TEV öğrenci bursunu mesleki orta öğrenim öğrencileri, yüksek öğrenim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri alabilmektedir. Ayrıca TEV üstün başarılı öğrencilere yönelik olarak da burs desteği vermektedir. 2022-2023 eğitim öğretim döneminde TEV öğrenci bursu başvuru tarihleri 12.09.2022 ile 02.10.2022 olarak açıklandı.

Sabancı Vakfı Bursu

Sabancı Vakfı bursu ile 2022-2023 eğitim öğretim döneminde de ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik olarak maddi destek sağlanıyor. Geri ödemesiz öğrenci bursu olan Sabancı Vakfı bursu, lisans seviyesinde Ekim ile Haziran ayları arasında 10 ay boyunca verilmektedir. Aylık öğrenci burs tutarı ise 2.000 TL’dir. Sabancı Vakfı tarafından sağlanan üniversiteye giriş bursu için belirlenmiş olan taban puanlar ile belirlenmiş olan üniversitelere yerleşim gerçekleştirilmesi koşuluyla verilmektedir.

VGM Öğrenci Bursu

Vakıflar Genel Müdürlüğü(VGM) tarafından 2022-2023 eğitim öğretim döneminde de öğrenci bursu desteği sağlanmaktadır. VGM tarafından sağlanan öğrenci bursu ortaöğrenim, yükseköğrenim eğitim kademeleri için verilmektedir. VGM öğrenci burs başvuruları 15.10.2022 tarihinde, yükseköğrenim seviyesi için ise 01.11.2022 tarihinde başlamaktadır.
VGM öğrenci 2022-2023 eğitim öğretim döneminde ortaöğretim öğrencileri için aylık 200 TL, yükseköğrenim kademesinde ise 650 TL olarak uygulanmaktadır. VGM öğrenci bursu Ekim ile Haziran ayları arasında verilmektedir.