Geçtiğimiz günlerde bir yolcu gemisinden kaybolan iş insanı Dilek Ertek'in haberi tüm sosyete camiasını oldukça sarsmıştı. Dünyaca ünlü mücevher markası Tiffany Co.'nun Türkiye distribütörlüğünü yapan İş İnsanı Dilek Ertek, Tahiti yakınlarında Norwegian Spirit isimli gemiden düşerek hayatını kaybetmişti. Bu acı haberin ardından Dilek Ertek'in oğlu Gökçe Atuk da Tahiti'ye giderek annesinin arama çalışması hakkında yetkililerle görüşmüştü.

Tüm bu bilgilerin ışığında, ünlü iş insanı Dilek Ertek'in avukatından açıklama gelmişti. Bugün ise Dilek Ertek'in kaybolduğu gemide çalışan bir Türk personel açıklamalar yaparak, gemide kör nokta olmadığını ve bu tip yolcu gemilerinde herkesin birbiriyle sık sık iletişimde olduğunu söyleyerek, Dilek Ertek'in kaybolduktan 20 saat sonra bildirilmesinin oldukça şüpheli bir durum olduğunu ifade etti.

Aile Avukatından İlk Açıklama Geldi!

İsviçreli sevgilisinin doğum gününü kutlamak için Norwegian Spirit isimli yolcu gemisinde seyahat eden Dilek Ertek'in şüpheli ölümü herkesin kafasını karıştırdı. Tüm bunlara ek olarak, Dilek Ertek'in erkek arkadaşının kaybı tam 20 saat sonra bildirmesi ve bazı eşyaları teslim etmediği iddia edilmitşi. Bu durumla ilgili ilk açıklama ise aile avukatı Didem Konaş Büyükpınar'dan geldi;  "Kaptanın ve ilgili personellerin ifadesi alındı. Geminin yaptığı araştırma kayıtları da adli makamlara teslim edildi. Kaptanın seyir defterini yetkili makamlar aldı. Şu ana kadar yapılan soruşturma neticesinde Ertek'in o gece yanında kim veya kimlerin olduğunun henüz teşhisi yapılmadı. Dilek Hanım erkek arkadaşı ile birlikte gitmişti tatile. Uzun yıllardır beraberlerdi. Onun bu olayda bir ilgisi yoktur diyemiyoruz. Kaptandaki delilleri, geminin kamera kayıtlarını hep birlikte değerlendirdikten sonra ancak bir açıklamada bulunabiliriz. Bizim için de şu anda herkes şüpheli"

Gemide Çalışan Türk Personel Cinayet İhtimali Üzerinde Durdu!

Aile avukatının bu açıklamalarının ardından, Dilek Ertek'in yolculuk ettiği Norwegian Spirit isimli gemide çalışan bir Türk personel açıklama yaptı. Gemide kör nokta olmadığını söyleyen Türk personel; “Dilek Hanım ve sevgilisinin aynı kamaralarda kaldığını varsayarsak kayıp durumunun bildirilmemesini çok şüpheli buluyorum. Çünkü yolcu gemilerinde sık sık gün içi etkinlikler, eğlenceler düzenlenir, herkes birbirleriyle iletişim halindedir. Birbirlerinden haber alamayan kişiler ön büro kısmına haber verip anons yaptırırlar. Yani kayıp haberinin 20 saat sonra verilmesi kafa karıştırıcı.” açıklamasını yaptı.

Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

Açıklamanın devamında ise; “Yolcu sorgulanması standart prosedürdür. Birlikte seyahate geldiğin kişiden bihabersen ilk senin ne yaptığını sorarlar. Şüpheli gözlem altında tutulmuştur gemide çünkü ortada potansiyel bir cinayet var. Gemi yönetiminin elinden geldiğini yaptığını düşünüyorum. Gerekenleri yapıp kayıtları incelemiş, olayın gerçekleştiği bölgeye intikal edip yerel denizcilik birimlerine haber vermişlerdir. Daha sonra rotalarına geri dönmüşlerdir çünkü bu bir seyahat gemisi, arama kurtarma birimi değil. Sorumlu oldukları binlerce yolcu var.” sözlerini söyledi.