Türk sinemasının ünlü isimlerinden Aydemir Akbaş'ın sağlık durumuna ilişkin kendisinden önemli bir açıklama geldi. Sinema oyuncusu, senarist, yönetmen ve aynı zamanda da spor yazarlığı yapan Aydemir Akbaş, yapmış olduğu bir paylaşımla hastalığını duyurdu. Akbaş, 'İlk benden duyun istedim' ifadelerini kullanarak yakalandığı hastalığı ve son sağlık durumunu açıkladı. İşte detaylar!

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Sinemanın Unutulmaz İsminden Üzücü Açıklama

Bugüne kadar oynamış olduğu sinema filmlerinde genellikle izleyiciyi güldüren Aydemir Akbaş, bu kez yapmış olduğu bir paylaşımla tüm sevenlerini üzdü. Birçok Yeşilçam filminde izlediğimiz ünlü oyuncu Aydemir Akbaş, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla kansere yakalandığını duyurdu. 86 yaşındaki Akbaş, tedavisinin başladığını söylerken "ilk benden duyun istedim" şeklinde bir açıklama yaptı. Akbaş açıklamasında, 'Herkese merhaba. Yaklaşık 15 günlük tetkiklerin ardından kanser olduğum netleşti. 10 sene önce de benzer şekilde olmuş ve atlatmıştım. Tedavim doktorumun kontrolünde başladı. Şu an kendimi gayet iyi hissediyorum, umarım böyle hissetmeye devam eder ve tekrar atlatırım. İlk benden duyun istedim, şimdilik yazmaya ve çalışmaya devam… Sevenlerime, yakınlarıma selamlar sevgiler.' ifadelerini kullandı. Bu açıklamanın ardından Aydemir Akbaş, sevenleri tarafından çok sayıda geçmiş olsun mesajları aldı.

Zengin Bir Kariyere Sahip

1936 yılında İstanbul'da hayata gözlerini açan Aydemir Akbaş, Galatasaray Lisesi'nden mezun olmuş ve lise eğitimi boyunca da aynı zamanda Haldun Dormen'in tiyatrosunda çalışmıştır. Bir süre gazetecilik yapan Aydemir Akbaş, bu kariyerine ara vererek akabinde tiyatroya başlamış ve böylelikle de oyunculuğa ilk adımını atmıştır. Bu esnada Gülriz Sururi, Ayfer Feray, Nisa Serezli, Ali Poyrazoğlu gibi ünlü ve başarılı isimlerle birlikte tiyatro dünyasına giren akbaş, bir daha da oyunculuk kariyerini bırakamamıştır. Tiyatronun ardından sinemayı da deneyimleyen Akbaş, Keşanlı Ali Destanı, Atla Gel Şaban, Kutsal Damacana, Kolpaçino gibi filmlerde de rol alarak oyunculuğa devam eder. Hatta bununla da kalmayıp bazı filmlerin yönetmen koltuğunda oturur. En son Aydemir Akbaş'ın yazıp yönettiği ve oyuncu olarak yer aldığı 'Sünnet Çocuğu' filmi ise 24 Haziran'da vizyona girmiştir. Bunların yanı sıra sıkı bir Galatasaray taraftarı olan akbaş, aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü kongre üyeliği de yapıyor.