Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Emeklilik, uzun yıllar çalışan ve büyük emekler göstererek nihayet rahata ermeyi kazanan vatandaşların en büyük hakkı. Ne yazık ki içerisinde bulunduğumuz ekonomik kriz nedeniyle genci yaşlısı herkes geçim derdine düşmüşken bu durum emeklileri de etkiliyor. Yaşlılığında da rahat bir nefes alamayan vatandaşlar, sürekli olarak maddi açıdan zorluklarla karşılaşıyor. Fiziksel olarak çalışmaya yeterli gücü olmayan yaşlılar, psikolojik olarak da bu zorluğu yaşarken geçtiğimiz günlerde SGK'dan oldukça avantajlı bir fırsat geldi. Maaşının yetersiz olmasından yakınan vatandaşlar için oldukça iyi bir fırsat sunan SGK, emeklilere tam 2 maaş birden alabilme imkanı tanıyor. Devletten 2 maaş alabilen vatandaşlar, nihayet hayalini kurdukları huzura kavuşabiliyor. İşte SGK'nın duyurduğu o büyük fırsat!

Siz de Yararlanabilirsiniz!

SGK'nın yeni duyurmuş olduğu çift maaş alabilme fırsatı şu sıralar bütün emeklilerin gündeminde. Peki bu çift maaşından kimler, nasıl faydalanabiliyor?

Çalışma hayatı boyunca prim ödeyen ve bu sayede emekli olabilmeye hak kazanan vatandaşlar, emekli olduklarında belirli bir emekli maaşı alıyorlar. Emekli maaşı alan vatandaşın eşinin vefat etmesi durumunda ölen eşinin aylığının bir bölümünü de almaya hak kazanan emekli vatandaşlar, bu sayede tam 2 maaş birden alabiliyor.

Bu noktada SGK hiçbir sınırlandırma yapmıyor. İster SGK'dan, ister Bağ-Kur'dan, ister Emekli Sandığı'ndan emekli olun hiç fark etmez. Bu üç kurumun hangisinden emekli olursanız olun, vefat eden eşinizin maaşını da almaya hak kazanabiliyorsunuz.

3 Maaş Birden Almak da Mümkün!

SGK'nın sunduğu fırsatlar bunlarla sınırlı kalmıyor. Bir vatandaş tam 3 yerden maaş alabilme imkanı sağlayabiliyor. Anne - babalarını ya da ikisinden birini kaybeden vatandaşlar yetim ya da öksüz aylığı alabilmeye hak kazanıyor. Bu aylık erkek vatandaşlarda belirli bir yaşta kesilirken kadın vatandaşlarda evlilik harici ölüme kadar kesilmiyor. Kendi emekli maaşı olan vatandaşlar, vefat eden eşlerinin maaşlarını almaya hak kazanırken aynı zamanda evlilik durumu da bozulduğu için bir yandan da yetim aylığı alabiliyorlar. Bu sayede tam 3 maaşı birden olan vatandaşlar, nihayet derin bir nefes çekebiliyorlar. Eğer siz de bu çift maaş fırsatından yararlanmak isterseniz hemen şimdi size en yakın SGK müdürlüğünü ziyaret edebilirsiniz.