İnternetin yaşamlarımızda önemini arttırma süreci içerisinde, sosyal davranışlar ve toplumsal açılardan birçok değişikliğinde ortaya çıkmasına yol açıyor. İnternete bağımlı hale gelmiş yaşamların, son zamanlarda öne çıkardığı “incel” adı verilen yeni bir kavram bulunuyor. Sosyal medya üzerinde, dünya genelinde giderek daha kalabalık bir topluluk haline genel incel topluluğu, kadınlarla yaşamları boyunca konulamadığı için, onlara karşı nefret geliştiren ve onları sadece bir cinsel obje olarak gören bir kavram. Öyle ki cinsel ilişkiye giremedikleri, kadınlara karşı ilgi duymadıkları içinde görünüşlerini değiştiriyorlar. İş o kadar ileri gitmiş durumda ki, bazıları suratlarına çekiç vurmaya başladı.

İncel Nedir

İnvoluntarily celibate yani “ gönülsüz bakir ” anlamına gelen incel terimiyle sosyal medya üzerinde sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Şu an da binlerce üyeye sahip topluluklar bulunuyor ve sayıları sürekli olarak da artmaya devam ediyor. Konu toplumsal bir olay haline dönüşmeye başlıyor ve bu sebeple de İngiltere’de yaşayan gazeteci Ben Zand, İngiltere’ nin en ünlü televizyon kanallarından Channel 4 için ‘UNTOLD’ isimli bir belgesel çekiyor. Belgeselde inceller ile temas kuruyor, onlarla buluşuyor ve hikayelerini öğrenerek yayınlıyor.

Belgeselde de yer alan Tuna lakabına sahip bir incel, tarih boyunca seri katillerin aynı kendileri gibi her zaman toplumdan dışlanan erkekler olduğunu söylüyor ve ilave ediyor “Yalan değil, ben bile bir mekanı tarama hayali kurdum” diyor.

İncellerin Dış Görünüşleri

İnceller için en önemli ve belirgin ayraçlardan biri dış görünüşleri. İncel erkekler, kendilerini çirkin olduğu için ilgi görmediklerini, kadınların sadece yüzeysel olarak yakışıklı erkeklerden hoşlandıklarını düşünüyorlar. Bu nedenden, incel topluluğunda saç bakımı yaptırarak, güzel giyinmeye çalışarak, estetik ameliyatlar yaptırarak, kilo vererek ve spor yaparak dış görünümlerini değiştirme konusunda bir eğilim gelişmiş. Bunu bir akım haline getiren topluluk, bu değişim ve dönüşüm dönemine “ looksmaxing “ diyor.

Ancak dış görünümü değişse de, davranış ve yaklaşımlarının değiştiği düşünülmesin. Blegeselde yer alan başka bir incel olan “ D “ olarak adlandırılan bir kişi, Instagram influencer’ ı olarak yaşıyor.  “ D “ uzun zaman önce “ genetik olarak düşük bir insan “ olduğu gerçeğini kabul ettiğini söylüyor. Yaşamı boyunca annesi hariç bir kadınla doğru dürüst konuşamadığını ve arkadaşlarını da internet üzerinden bulduğunu söylüyor.

Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

“Toplumumuzda insanlar sadece çok yakışıklı ve güzel kişilere iyi davranıyorlar. Gözlerinizi açıp bu gerçeği görmeniz gerekiyor. Tüm kadınlar sadece en yakışıklı erkeği istiyorlar. Eğer bu gerçeği kabul ederseniz kendi işinize yarayacak şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yüzlerine Çekiçle Vuruyorlar

“ D “ açıklamalarında “ looksmaxing “ akımının bir sektöre dönüştüğü, dış görünüşünü değiştirmek ve iyi bir yüze sahip olmak isteyen bazı erkeklerin, bu sebeple yüzlerine çekiçle bile vurduğunu söylüyor. Kendisinin yüzüne bakarak, değiştirmek istediği yere çekiçle vuran inceller var. Çekiçle çıkık elmacık kemikleri ve bozuk çene yapılarını düzeltmeye çalışıyorlarmış.