Kocaeli’ nin Gebze ilçesinde yaşanan elim olayda, henüz 17 yaşında olan Büşra Kabataş katledilmişti. Annesi Aylin Çelik’ in eski sevgilisi olduğu sonradan öğrenilen Taner yaylacı, 17 yaşındaki Büşra’ yı acımasızca katletmişti. Olayda 20 bıçak darbesi alarak yaşama veda eden Büşra Kabataş’ ı öldürdüğü belirlenen Taner Yaylacı’ nın bilgisayarı ve cep telefonu gibi teknolojik ürünleri incelemeye alınmıştı. İnceleme sırasında Taner Yaylacı’ nın tecavüz, ırza geçme, insan yakma, yakılmış insana yapılan otopsi gibi konularda aramalar yaparak bilgi edinmeye çalıştığı belirlendi.

Taner Yaylacı’nın İnternet Aramaları Dehşete Düşürdü

İnternet üzerinde “ bayıltmadan sonra tecavüz “, “ 15 yaşındaki çocuğa nasıl tecavüz edilir? “ gibi başlıklarla aramalar yaptığı tespit edildi. 8 Ekim 2022 Kocaeli, Gebze Mustafakemalpaşa Mahallesi’ nde bulunan 3 katlı bir evde yağın çıktı. Yangını söndürmeye çalışan itfaiye ekipleri, evde Gebze Atatürk Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Büşra Kabataş’ ın yanmış cesediyle karşılaştılar. Yaşanan olay üzerine polisin yaptığı incelemelerde, cinayet delillerinin yok edilmesi amacıyla yangın çıkarılmış olması ihtimali üzerinde duruldu.

Büşra Kabataş’ ın annesi olan Aylin Çelik’ le birlikte aynı işyerinde çalışırken kovulan Taner Yaylacı, Büşra’ nın evde olduğu sırada eve girerek ellerini ve ayaklarını bağladığı, ardından 20 yerinden bıçaklayarak ve boğarak öldürdüğü tespit edildi. Ardından Taner Yaylacı’ nın, cinayet delillerinin yok etmek amacıyla yangın çıkardı.

Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Tokat’ a Kaçıyordu

Taner Yaylacı’ nın olay sonrası Tokat’ a kaçmak için hazırlık yaptığı belirlendi. Polis tarafından yakalandıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından “ canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürme “ suçlamasıyla tutuklandı. Cinayet soruşturmasını sürdüren polis, Taner Yaylacı’ nın cep telefonu ve bilgisayarını da incelemeye aldı. Büşra Kabataş’ ın Adli Tıp Kurumu’ ndan gelecek olan otopsi raporu sonucunda tecavüze uğrayıp uğramadığı belirlenebilecek.

Taner Yaylacı’ nın cep telefonu ve bilgisayarlarında, geriye dönük olarak yapılan araştırmalarda, “  çocuğun cinsel istismarı sonrası adli tıp uygulamaları “, “ boğulmayla ilgili yapılan analizlerde belirtiler nasıl anlaşılır? “, “ bilişim suçlarında adli tıp tespitleri “, “ boğulmayla ilgili ceset görüntüleri “, “diri diri insan yakma sonrası otopsi sonuçları “, “ ölümle sonuçlanan ırza geçme “, “ tecavüzün cezası “, “ elektroşok tabancasıyla bir insan nasıl bayıltılır “, “ otopsi raporu kaç günde çıkar “, “ bayıltmadan sonra tecavüz “, “ 2021-2022 lise okul çıkış saatleri “, “ DNA ile suçlu bulunur mu “, “ 15 yaşındaki çocuğa nasıl tecavüz edilir? “ ve “ zorla tecavüzle ile ilgili pornografik görüntüler “ şeklinde aramalara rastlandı.