Vakıfbank o meslek grubuna mensup kişileri sevindirecek bir kampanyaya imza attı: Kredileri Vakıfbank şubelerinde hazır!

Nakit ihtiyaçlarının doruğa ulaştığı şu günlerde, her meslek grubundan vatandaş kredi çekmeye yöneldi. Kredilere gösterilen bu eğilim, bankalar arasındaki rekabeti arttırdı. Türkiye'nin tüm bankaları müşteri portföylerini genişletebilmek için, kredi, kredi kartı, mevduat gibi ürünlerinde kampanyalar yapmaya başladı. Birikimi olanlar mevduat ürünlerine yönelirken, nakite sıkışanlar kampanyalı kredi ürünlerine eğilim gösterdi.

Bu kampanyalar arasında devlet bankaları bir adım daha öne çıktı. Özellikle de Vakıfbank, düşük faiz uzun vade ilkesiyle benzersiz kredi fırsatlarına imza attı. Bu kredilerden biri de Avukatlara özel olarak sunduğu kredi oldu. Vakıfbank'ın bu hamlesi tüm avukatların yüzünü güldürdü. İşte o kredinin detayları.

Vakıfbank Avukatların Yüzünü Güldürüyor

vakıfbank kapak

Adaletin tecelli etmesi için canını dişine takarak çalışan avukatlar da pandemi koşullarından etkilenen meslek grupları arasında yer alıyor. Vakıfbank'ın avukatlara özel olarak tasarladığı ihtiyaç kredisi ile nakit sıkıntısı çeken avukatların da yüzü gülüyor. Vakıfbank avukatlara özel kredi kapsamında %1,53'ten başlayan faiz oranı ve 36 aya varan vade seçenekleri sunuyor.

Vakıfbank'ın avukatlara özel olarak hazırladığı bu kredi paketinde limit 20.000 TL ile sınırlandırılıyor. Krediye başvurabilmek için avukatlığa yeni başlamış ya da 1 yıldır avukat olarak çalışıyor olmak gerekiyor. Bu koşulları sağlayan avukatlar arasında KKB (Kredi Kayıt Bürosu) notu 0-1.250 arasında olan avukatlara 15 bin TL, KKB notu 1.250'nin üzerinde olan avukatlara ise 20 bin TL kredi imkanı tanınıyor.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Düşük Faiz Oranları Sayesinde Geri Ödemeler Zorluk Yaratmıyor

vakıfbank şube-1

Avukatlardan kampanya kapsamında gelir belgesi talep edilmiyor. Ancak görev yapılan sürenin teyit edilmesi için Baro'dan yazı alınması gerekiyor. Kredinin aylık akdi faiz oranı %1,53'ten başlıyor, ancak bu oran kişinin KKB notuna göre değişiklik göstermekte olup %1,57'yi bulabiliyor.

Bu faiz oranları, kredi başvurusu esnasında Vakıfbank'tan hayat sigortası yaptırılması ve asgari bir maaş tutarı kadar ek hesap açılması durumunda geçerli oluyor. Sigorta yaptırıldığı taktirde yıllık prim, 35 yaşında bir erkek müşteri için 77,87 TL oluyor. Kredi kullanımı esnasında, kredi tutarının %0,5'i kadar kredi tahsis ücreti ve kredi tahsis ücretinin %5'i oranında BSMV (Banka sigorta ve muamele vergisi) alınıyor.

Vakıfbank'ın avukatlara özel olarak hazırladığı bu krediye, tüm Vakıfbank şubelerinden başvurulabiliyor. Başvurudan sonra dakikalar içerisinde kredi onaylanıyor ve nakit ihtiyacını gideren avukatların yüzü gülüyor!