Devlet bankası Vakıfbank şimdi de piyasadan çok daha uygun koşullarla yaptığı konut satışlarıyla vatandaşların yüzünü güldürüyor.

Vakıfbank’tan herkesi şok eden satışlar başladı. Ev almayı düşünüp yüksek ev fiyatları nedeniyle hayallerinden vazgeçenler için müjde. Vakıfbank, elindeki evleri yok fiyatına satışa çıkardı. Ülkenin hemen her yerinde 1+1, 2+1 ya da 3+1 evleri oldukça uygun fiyatlarla elden çıkartıyor. Elinde bulunan hacizli evleri piyasanın neredeyse yarı fiyatına satan Vakıfbank ayrıca ev almak isteyen ama yeterli nakde sahip olmayanlara ayrıca düşük faizli konut kredisi de veriyor.

Neden Daha Ucuz?

vakıfbank 3-1

Emlak komisyon şirketlerinden almaya kalktığınızda belki de yanına yaklaşamayacağınız evler Vakıfbank’ta neredeyse yarı fiyatına bile satışa çıkabiliyor. Peki, bunun nedeni nedir? Öncelikle şunu söylemeliyiz ki, Vakıfbank’ın bu evlerin satışından herhangi bir gayrimenkul karı elde etmek gibi bir niyeti yok. Çünkü Bankacılık Kanunu gereği asıl faaliyet alanı bankacılık olan kurumlar ellerinde bu şekilde gayrimenkul bulunduramazlar. Bu gayrimenkuller ödenmeyen krediler nedeniyle ipotekli oldukları için bankanın üzerine geçer. Fakat yine Bankacılık Kanunu gereği banka bu gayrimenkulleri 3 yıl içerisinde elinden çıkartmak zorundadır. Böyle olunca da amacı piyasa koşullarındaki fiyat artışlarına adım uydurmak ya da kar elde etmek değildir. Söz konusu gayrimenkuller ekspertiz ve bilirkişilerin belirlemiş olduğu fiyattan işlem görür. Böyle olunca da sürekli artışa neden olan ve emlakçı enflasyonu adı verilen konut fiyat artışlarından etkilenmez ve her daim piyasa fiyatlarından daha avantajlı olur.

Vakıfbank Konutlarını Nasıl Alabilirsiniz?

vakıfbank 2-1

Vakıfbank'a ait olan gayrimenkullere ulaşabilmek için bankanın kendi internet sitesinde linkli olan INTENGO aracı sitesini inceleyebilirsiniz. Banka kendi internet sitesi üzerinden doğrudan teklif ya da e – ihale yöntemi ile satış yapmaz. Gayrimenkulleri incelemek ve e-ihale ile beğendiğiniz evi satın alabilmek için INTENGO sitesine giriş yapmanız gerekir. Bankanın INTENGO haricinde anlaşmada bulunduğu başka bir aracı kuruluş yoktur.

Yeterli Nakdiniz Yoksa Telaşlanmayın!

vakıfbank 1-1

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

INTENGO aracılığıyla incelediğiniz gayrimenkuller arasından tam da aradığınızı buldunuz ancak bunun için yeterli miktarda nakdiniz yoksa Vakıfbank burada da devreye giriyor. %1,37’den başlayan faiz oranları ile sahip olabileceğiniz konut kredisi yardımıyla rahatlıkla beğendiğiniz evi alabilirsiniz. Hem de 120 aya varan taksitlerle.