Vakıfbank, kamu bankası olarak her kesimin ihtiyaçlarına en uygun bankacılık ürünlerini sunma yaklaşımına sahip bir banka. Pek çok ürün, sektör için örnek teşkil etmesi amacıyla hazırlanıyor. İpotek Karşılığı Taksitli Kredi ürünü de, bu kapsamda hazırlanmış ürünlerden biri. Arsa ya da otomobil gibi menkullerin ipoteği karşılığında sunulan kredi de, arsa ve otomobilin sizin üzerinize olması koşulu da bulunmuyor. Bir akrabanızın, bir yakınınızın veya dostunuzun üzerine olan arsa veya otomobili rehin göstererek, yüksek tutarlı kredi ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz.

Vakıfbank Arsa İpoteği Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi

Yüksek tutarlı kredi ihtiyaçlarınız için başvurabileceğiniz bu yöntem, bireysel müşteriler için geçerli. Ticari sıfata sahip müşteriler bu yöntemle kredi kullanamıyor. Kendinize ait, bir akrabanıza ait ya da bir dostunuza ait olan arsayı ipotek ettirebiliyorsunuz. Arsa ipoteği karşılığı ihtiyaç kredisi ürünü başvurusu, bankanın şubelerinden yapılabiliyor. İpotek ettirmek istediğiniz arsanın tapusu ve tapu sahibinin de başvuru sırasında yanınızda olması gerekiyor. Banka tarafından yapılan ön inceleme ve ekspertiz raporuna göre arsa değeri belirlendikten sonra, arsa değerinin belli bir oranına kadar kredi kullanabiliyorsunuz. Geri ödemeler aylık taksitler halinde olabildiği gibi, 3 aylık eşit taksitli de olabiliyor. Krediyi Hayat sigortası ürünüyle birlikte kullandığınızda, biraz daha düşük faiz oranı uygulaması var. Tüm ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi, tutara göre vade uygulaması, bu üründe de geçerli. 50.000 TL’ ye kadar olan kredi ihtiyaçlarınızı, en fazla 36 ay vadede kullanabiliyorsunuz. Bunun üzerinde ki tutarlar için vade seçenekleri değişiyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Vakıfbank Otomobil Rehni Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi

Otomobil rehin verilerek de, kredi kullanılabiliyor. Bunun için yine otomobilin sizin ya da bir başkasının üzerine olması fark etmiyor. Başvurularınızı şubeler kanalıyla yapabiliyorsunuz. Başvuru sırasında otomobillerin belirlenen KASKO değerlerine göre, değerin belirli bir oranına kadar kredi kullanabiliyorsunuz. Buna göre KASKO değeri 400.000 TL olan bir otomobili rehin verdiğinizde, en fazla % 70’ ine kadar kredi kullanabiliyorsunuz. KASKO değeri 400.000 TL’ nin üzerinde olan otomobillerde, 400.000 liraya kadar % 70, 400.000 liranın üzerinde kalan bölümün de % 50’ si nispetinde kredi kullanılabiliyor.