Katılım bankalarının kar payı oranları uygulayarak, faizsiz bir şekilde verdiği Taşıt Finansmanları, otomobil almak isteyenler tarafından büyük ilgi görüyor. Katılım bankacılığı anlayışıyla faizsiz olarak sunulan bu finansman desteklerinde, 48 ay vade seçeneğiyle taşıt finansmanı alabilmek mümkün. Talep edilen taşıt finansmanları,  sıfır ya da ikinci el otomobiller için olabiliyor. Buna karşın 2. El otomobillerde bankalara göre değişse de en fazla 10 yaşına kadar araçlar için destek alabiliyorsunuz.

Vakıf Katılım Bankası Taşıt Finansmanı

Sıfır otomobiller ve 5 yaşına kadar 2. El otomobiller için Taşıt finansmanı sunan Vakıf Katılım Bankası, başvuruları doğrudan şube kanalıyla alıyor. Başvurular sırasında, gelir belgesi, adres tespiti için gerekli olan adınıza düzenlenmiş bir fatura, nüfus cüzdanı, sıfır otomobillerde aracın proforma faturası, 2. El otomobiller için Kasko bedelini belirten belge isteniyor. Bunların yanında gerekli görülmesi halinde, kefil ve teminat talep edebiliyor. Bankanın sunduğu Taşıt finansmanı desteği otomobilin yaşına göre % 30 ile % 70’ si arasında değişiyor. Buna göre otomobil alımı için aracın yaşına göre belirli oranda peşinata sahip olmanız gerekiyor. Bankanın sunduğu taşıt finansmanı kar payı oranı % 1.69’ dan başlıyor ve 12 ile 48 ay vade seçenekleri sunuyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Albaraka Türk Taşıt Finansmanı

Katılım bankacılığında deneyimli ve köklü bir banka olan Albaraka Türk, uzun yılların deneyim ve birikimiyle bankacılık ürünleri sunuyor. Banka tarafından sunulan Taşıt Finansmanı, 2. El otomobillerde en fazla 9 yaşına kadar olan otomobiller için geçerli. Buna karşın 6 yaşına kadar otomobillerde vade uzunluğu 48 ay olabiliyor. 7 yaşındaki otomobiller için 36, 8 yaşındaki otomobiller için 24 ay vade seçeneği sunuluyor. Bankadan en fazla 1.500.000 TL bedele sahip olan otomobiller için taşıt finansmanı alabiliyorsunuz. 1.500.000 TL ve üzeri bedele sahip otomobiller için Taşıt finansmanı sağlanmıyor.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Taşıt Finansmanı

Yine katılım bankacılığının köklü isimlerinden olan Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından, Taşıt Finansmanı hizmeti sunuluyor. Banka tarafından 10 yaşına kadar olan tüm otomobiller için taşıt finansmanı hizmeti veriliyor. Ancak bu finansmanın vadeleri iki türe ayrılmış. Buna göre; 5 yaşına kadar otomobiller için 48 ay vade seçeneği sunulurken, 6 ile 10 yaş arasında ki otomobiller için 36 ay vade seçeneği sunuluyor. Otomobilin toplam değerinin yaşına göre belirli oranlarında finansman sağlanıyor. Bankanın taşıt finansmanında uyguladığı kar oranı % 93’den başlıyor.