Hayat pahalılığının yaşamı zorlaştırdığı 2022 yılında fahiş fiyatlara ulaşan gayrimenkul sektöründe uygun koşullarda ev sahibi olabilmek artık mümkün! Yüksek konut kredisi faiz oranları nedeniyle geri ödemede zorluk yaşayan vatandaşlar için “faizsiz konut kredisi” müjdesi geldi. Faizsiz konut kredisi sunan bankalar sayesinde satın alınacak gayrimenkul için kullanılan konut kredisinin geri ödemelerinde zorluk yaşanmıyor. İşte 2022 yılında Türkiye’de katılım bankaları tarafından verilen faizsiz konut kredisi desteklerinin detayları!

Ziraat Katılım %0 Faizli Konut Kredisi

Ziraat Bankası tarafından kurulan katılım bankacılığı kuruluşu “Ziraat Katılım”, konut kredisiyle mücadele etmek istemeyenlere %0 faizli konut kredisi sunuyor. Ziraat Katılım faizsiz konut kredisi ile 2022 yılında ev sahibi olmak ve geri ödemelerde zorluk yaşamamak mümkün oluyor.

Ziraat Katılım tarafından “katılım bankacılığı” şartları gereğince hiçbir kredi türünde olmadığı gibi konut kredisinde de faiz uygulaması bulunmamaktadır. Ayrıca Ziraat Katılım konut kredisinde 120 aya varan vade imkanından da yararlanılabiliyor.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Ziraat Katılım faizsiz konut kredisi koşulları ise detaylı olarak açıklandı. Buna göre tüketiciler %0 faiz oranı üzerinden gelir durumuna göre düzenlenecek “kar payı oranları” ile ev kredisi kullanabiliyor. Kullanılabilecek ev kredisinde satışa konu olacak konutun “ekspertiz değeri” oranı üzerinden %80’lik dilimi için kredi limiti oluşturulmaktadır. Ayrıca tüketicilerin taksit ödemelerini belirleyeceği dönem ve tutarlarda da yapabilmesi mümkün oluyor.

KuveyTürk %0 Faizli Konut Finansmanı

Türkiye’nin en büyük katılım bankacılıklarından KuveytTürk tarafından da tüketicilere %0 faizli konut kredisi kullandırılıyor. Bankanın sunduğu konut finansmanı ürününde 120 aya varan vade imkanından yararlanılabiliyor. Ayrıca %0 faiz uygulamasının söz konusu olduğu konut finansmanında sadece tüketicinin gelir durumuna göre düzenlenecek avantajlı kar payı oranları uygulanıyor.

Vakıf Katılım 120 Ay Vadeli Faizsiz Konut Kredisi

Vakıf Katılım tarafından sunulan konut kredisi desteği ile herkes hayallerindeki eve sahip olabiliyor. Herhangi bir sınırlama olmadan tüm gayrimenkul alımları için 120 ay vadeli ve %0 faizli konut finansmanı ürünü kullanılabiliyor. Ayrıca tüketiciler için gelir durumuna göre düzenlenecek avantajlı oranlarda kar payı oranı uygulanmaktadır.