Ev sahibi olmak isteyenler Vakıfbank'a! Vakıfbank düşük faiz ve uzun vade imkanıyla benzersiz bir konut kredisi sunuyor!

Zaten herkesin öncelikli hayali olan "ev almak" pandemi koşullarıyla birlikte daha da fazla önem kazandı. Tüm dünyayı etkisi altına alan covid 19 salgını kapsamında halk sağlığını korumak amacıyla alınan önlemler, bu anlamda işe yaramakla birlikte oldukça ciddi ekonomik yıkımlar yarattı. Yasaklar ve kapanmalar sebebiyle iş yerleri birer birer kapandı, iş yeri sahipleri ve çalışanlar hem işsiz hem de parasız kaldı.

Hal böyle olunca bir ev sahibi olmanın ve ev kirası ödememenin önemi daha da anlaşıldı. Şartlar normale dönüp iş yerleri ve okullar açılınca birçok kişinin ilk hamlesi ise kira yerine kredi ödeyerek ev almak yönünde oldu. Konut kredilerine talep artınca bankalar arasında ciddi bir rekabet ortamı oluştu. Vakıfbank da bu rekabet arasında öne çıkan bankalardan biri oldu.

Vakıfbank Yeşil Konut Kredisi Nedir?

vakıfbank kapak resmi

Vakıfbank, son derece avantajlı konut kredilerine bir yenisini daha ekliyor. Türkiye'nin yükselen bankası Vakıfbank, enerji verimli konutlara özel Yeşil Konut Kredisi ile sürdürülebilir kalkınmaya destek sağlarken yüksek enerji verimliliği sayesinde enerji tasarrufu sağlayarak bütçe dostu konut sahibi olmanıza imkan tanıyor.

Vakıfbank tarafından sunulan Yeşil Konut Kredisi'nden, tamamlanmış veya yapımı süren A ve B sınıfı enerji verimli konut alımlarında yararlanılabiliyor. Enerji performansına göre A sınıfı konut alımlarında ekspertiz değerinin maksimum %90’ına, B sınıfı konut alımlarında ise ekspertiz değeri 500 bin TL'ye kadar olan evler için ekspertiz tafından belirlenen değerin %90'ına; ekspertiz değeri 500 bin TL'nin üzerinde olan evler içinse ekspertiz değerinin azami %85'ine kadar kredi kullandırılabiliyor.

Vakıfbank Yeşil Konut Kredisinin Avantajları Nelerdir?

vakıfbank şube-1

Vakıfbank, A ve B sınıfı enerji verimli konut alımları için tasarladığı Yeşil Konut Kredisi kapsamında, A sınıfı evler için %1,25, B sınıfı evler içinse %1,35 faiz oranı ve 120 aya varan vade imkanı sunuyor. Bu koşullarda kullanılabilecek kredi miktarı ise minimum 10.000 TL, maksimum 2.700.000 TL oluyor.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Düşük faiz ve uzun vade avantajlarına ek olarak Vakıfbank, eşit taksitli, eşit anaparalı, artan taksitli ve azalan taksitli şeklinde her bütçeye uyan ödeme seçenekleri sunuyor. Vakıfbank Yeşil Konut Kredisi ile, ev sahibi olmak isteyenler enerji verimli evleri "nasıl ödeyeceğim" düşüncesine kapılmadan alıyor, enerjiden yaptığı tasarrufla kredisini ödüyor.