Ev almayı düşünüyor ancak yüksek faiz oranlarından korkuyorsanız Vakıfbank’ın Yeşil Konut Kredisi tam size göre!

Gerek kiradan kurtulmak için gerekse de yatırım amaçlı olarak kullanmak için ev almak birçok kişinin finansal planları arasında yer alır. Ancak yükselen konut fiyatları bu planları birçok kişi için zorlu bir hale getirmiş durumda. Konut fiyatlarındaki artış birçok kişinin nakit yetersizliği nedeniyle bu planlarından vazgeçmesine ya da bankaların konut kredilerinden yararlanmaya neden oluyor. Ancak bu durumda da yüksek banka faiz oranları ile karşılaşınca tüketiciler oldukça büyük bir zorluk yaşayabiliyor. İşte tam da burada devreye Vakıfbank’ın Yeşil Konut Kredisi giriyor. Eğer siz de bir ev almayı düşünüyor ancak nakit yetersizliğinizi tamamlayacak uygun faizli bir kredi arıyorsanız Vakıfbank yeşil konut kredisi tam size göre.

Yeşil Konut Kredisi

vakıfbank 1-3

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Günümüzde ortaya çıkan ekolojik sorunlar ve hassasiyetler A ve B enerji sınıfı verimli konutları hem dünyamız hem de geleceğimiz için önemli bir noktaya taşıyor. Ve Vakıfbank enerji verimli konutlara özel Yeşil Konut Kredisi ile sürdürülebilir kalkınmaya destek sağlayan bankalardan birisi olarak gözümüze çarpıyor. Siz de Vakıfbank’ın Yeşil Konut Kredisi ile enerji tasarrufu sağlayarak bütçe dostu konut sahibi olabilirsiniz.         

Yeşil Konut Kredisinin Özellikleri

vakıfbank 2-3

 • Kampanyadan yararlanabilecek olan konutlar, tamamlanmış a da yapımı süren A ve B sınıfı enerji verimli konutlardır.
 • Satın alacağınız konutun öncelikle Enerji Kimlik Belgesi’ni sorgulamanız gerekir. Kredi oldukça uygun faiz oranlarına sahip olmakla birlikte 120 aya varan vadelerle sunulur.
 • Yeşil konut kampanyası sayesinde düşük peşinatla ev sahibi olabilirsiniz.
 • Enerji performansına göre çekebileceğiniz kredi limitleri şu şekildedir:
  • A sınıfı konutlar için ekspertiz değerinin maksimum %90’ı,
  • B sınıfı konutlar için ise ekspertiz değeri 500.000 TL’ye kadar maksimum %90’ına, 500.000TL üzerinde ise maksimum %85’ine kadar konut kredisi kullanabilirsiniz.
 • Kredinizi eşit taksitli, eşit anaparalı, artan taksitli ya da azalan taksitli alternatiflerden birisini seçerek bir geri ödeme planı oluşturabilirsiniz.
 • Kampanya, yalnızca belirli il ve ilçelerden yeni konut alımları için geçerlidir. Söz konusu il ve ilçeleri öğrenmek için bankanın internet sayfasında bulunan linki tıklayabilirsiniz.
 • Kredili hayat sigortası zorunludur.
 • Kredinin geri ödeme vadeleri 36 ay ile 120 ay arasındadır.
 • Söz konusu kredi faiz oranı ise % 1,25’den başlıyor.