Vakıfbank'tan evini yenilemek isteyenlere benzersiz bir kredi fırsatı geliyor, kentsel dönüşüm, sizlere de uğruyor!

Ev sahibi olmak günümüzün en önemli konuları arasında yer alıyor. Koşullar kötüleşip de ekonomik sıkıntılar başladığında, evi olanlar bir nebze daha rahat ederken, kirada oturanlar, her ay ödenecek kira bedelinin altında eziliyor. Hal böyle olunca evi olmayanlar ev sahibi olmaya çalışıyor, evi olanlar ise evlerine dört elle sarılıyor.

Aradan geçen yıllar evlerin eskimesine, yıpranmasına ve çağın gerisinde kalmasına sebep olabiliyor. Böyle durumlarda da eski evi satarak yeni bir ev almak bir hayli maliyetli oluyor. Bu aşamada Vakıfbank vatandaşın yardımına koşuyor. Bu sayede evi yenilenmeyen kalmıyor.

Vakıfbank'tan Kentsel Dönüşüm Kredisi Geliyor!

vakıfbank 3-3

Vakıfbank, herkes en iyi koşullarda yaşayabilsin diye benzersiz bir kentsel dönüşüm kredisi sunuyor. Kentsel dönüşüm kredisi, Afet riski altındaki yapıların dönüştürülmesini öngören “6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun" kapsamında verilen kredi olarak adlandırılıyor.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Vakıfbank tarafından sunulan bu kentsel dönüşüm kredisinden, yararlanacak hak sahiplerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca faiz desteği sağlanıyor. Söz konusu destekten faydalanılabilmesi için gayrimenkulün “Riskli Alan”da bulunması veya riskli alan içinde yer almamakla birlikte gayrimenkulün “Riskli Yapı” olduğu teknik raporlarla tespit edilmiş olması gerekiyor.

Söz konusu kredi kapsamında, hak sahiplerine kullandırılacak kredi tutarı en fazla 200 bin TL olarak belirleniyor. Birden fazla bağımsız bölüme sahip olan hak sahipleri adına faiz desteği sağlanacak toplam kredi tutarı her bir bağımsız bölüm için 200.000.-TL ’yi aşmamak kaydıyla toplamda en fazla 1.000.000.-TL olabiliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Hak Sahiplerine Faiz Desteği Sağlanıyor!

vakıfbank 2-2

Vakıfbank tarafından kullandırılacak olan kentsel dönüşüm kredilerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sağlanacak olan faiz desteği standart konutlar için yıllık % 4 (aylık % 0,33), B sınıfı enerji verimliliği sertifikasına sahip konutlar için % 4,5 (aylık % 0,37), A sınıfı enerji verimliliği sertifikasına sahip konutlar içinse % 5 (aylık % 0,41) oluyor.

Vakıfbank'ın kentsel dönüşüm kredisi kapsamında hak sahiplerine tanınacak maksimum vade süresi konutlar için 10 yıl, iş yerleri içinse 7 yıl olarak belirleniyor. Bu krediden, konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahipleri, riskli yapılarda en az 1 yıl oturan kiracı veya sınırlı ayni hak sahipleri ve konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve farklı bir konut almak isteyen malikler faydalanabiliyor.