Türkiye'de ev sahibi olmak oldukça zorlaştı, kirada oturan milyonlarca kişi kendi evlerine çıkma hayalini kurarken gayrimenkul fiyatları hızla artmaya devam ediyor. Artan kira fiyatları sonrasında kendi evini almak isteyen kişiler artan konut fiyatlarını görünce hayalleri suya düşüyor, bir de üzerine bankaların yüksek faizli kredileri de eklenince vatandaşlar için ev sahibi olmak imkansız hale geliyor. Bu tip durumlarda ise bankaların satışa sunduğu konutlar hayat kurtarıcı oluyor.

Bildiğiniz gibi tüm bankalar müşterilerinin ödenmeyen borçları için haciz ve ipotek işlemlerini başlatıyor. Bu sayede bankaların bünyesinde Türkiye'nin dört bir yanından farklı türde gayrimenkuller oluyor, bankalar ise bu konutları online yollar ile satışa çıkartarak hem zararlarını karşılıyor hem uygun fiyatlı konut satışı yapılmış oluyor. Konutların uygun fiyata satılmasının nedeni ise ekspertiz fiyatı üzerinden satışa çıkması ve KDV, emlakçı komisyonu gibi ek giderlerin bulunmaması. Bugün sizler için Vakıfbank'ın satışa sunduğu daireleri araştırdık!

Ankara Altındağ'da Dubleks!

Vakıfbank'ın satışa çıkarttığı ilk daire Ankara'nın Altındağ ilçesinde yer alıyor. 3 oda, 1 salondan oluşan dairenin genişliği ise 115 metrekare olarak karşımıza çıkıyor. 2006 yılında inşaa edilmiş bir apartmanın birinci kat ve zemin katında yer alan ters dubleks, aynı zamanda pek çok toplu taşıma aracına da yakınlığı ile dikkatleri çekiyor. Eğer sizler de Ankara Altındağ'da bulunan bu daireyi satın almak isterseniz 301.000 TL'lik ücreti gözden çıkartmanız gerekiyor. İhaleye katılmak için ödemeniz gereken teminat bedeli ise 15.050 TL olarak belirlenmiş durumda.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

İstanbul Çatalca'da 270.000 TL'ye Daire!

Vakıfbank'ın satışa sunduğu daireler sadece Ankara'da bulunmuyor elbette. Şimdi inceleyeceğimiz daire İstanbul'un Çatalca ilçesinde bulunuyor. 2016 yılında inşaa edilmiş apartmanın bodrum katında yer alan daire 1+1 olarak karşımıza çıkıyor, konutun genişliği ise toplamda 40 metrekare. Birçok merkezi konuma yürüme mesafesinde bulunan dairenin satış fiyatı ise sadece 270.000 TL olarak belirlenmiş durumda. Eğer sizler de bu daireyi satın almak isterseniz 13.500 TL'lik teminat bedelini ödeyerek ihaleye katılabilirsiniz.