Organize suç örgütü lideri olduğu için daha önce hüküm giyen, en son çıkarılan afla tahliye olan Alaattin Çakıcı, Twitter hesabı aracılığıyla vize vermeyen Yunanistan’ a tepki gösterdi. Gösterdiği tepkiler genellikle racon usulünde olan Çakıcı’ nın, Yunanistan’ a gösterdiği tepki de aynı usulde oldu. Alaattin Çakıcı Yunanistan’ a “ Unutmasınlar ki İstanbul'un nüfusu 2.5 Yunanistan kadardır. İstanbul halkı yellenirse Atina'da, Gümülcine'de, Kavala'da ve Sparta'da 15 şiddetinde deprem olur “ dedi.

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Alaatin Çakıcı Tepkisini Twitter' da, El Yazısıyla Yazdıklarını Fotoğraflayarak Gösterdi

Kendi el yazısıyla yazdığı metinlerle uyarılarını açıklamayı bir gelenek haline getiren Alaattin Çakıcı, Yunanistan için attığı tweetde de aynı yöntemi kullandı. Dünyanın birçok noktasına sorun yaşamadan ziyaretlerde bulunabildiğinin altını çizen Çakıcı, Fransa’ nın kendisine getirdiği vize sınırlamasının Yunan şirketinin ifadelerinden kaynaklandığını belirtti. Açıklamanın devamında Çakıcı, Yunanistan için ağır ifadeler kullandı.

Yunanistan’ ı 15 Şiddetinde Sallarız

Alaattin Çakıcı metnin devamında “ Unutmasınlar ki İstanbul'un nüfusu 2.5 Yunanistan kadardır. İstanbul halkı yellenirse Atina'da, Gümülcine'de, Kavala'da ve Sparta'da 15 şiddetinde deprem olur. Girit'ten başlayıp Dedeağaç'a kadar bütün adaları silahlandıran Amerika Birleşik Devletler'i, dünyanın pimini çekmiş bekliyor. Sözüm ona Amerika Birleşik Devletleri 1948'den beri İngiltere hariç milletimizin en büyük müttefiği olduğunu dünyaya deklare ediyordu, Amerika devlet başkanı ve aklı başındaki sivil ve askeri bürokratlar bu milleti iyi tanıyorsunuz. Eşi ve benzeri olmayan milletin mensupları olduğumuzu unutmayınız. Size ne kadar yazılıp çizilse de bu millet adına siz, deve kuşu gibi kibrinizden kaynaklı yapmış egonuzdan kurtulamıyorsunuz. Unutma okyanus ötesi! Bu millet ne Yunanlıya benzer ne Rusya'ya. Eski köprünün altından çok sular geçti. Ya bu aziz çok millet ile dost olun ya da herif gibi düşman! Kamuoyuna saygılarımla dünya ve Türk arz ederim. “ dedi.
Alaattin Çakıcı’ nın tutukluyken de, tahliye olduktan sonra da aralıklarla gerçekleştirdiği bu tür çıkışlar, sürekli gündem oluşturuyor. Çakıcı’ nın Yunanistan için sarf ettiği sözlerin sertliği, aynı zamanda ABD’ ye de yapılan göndermeler sosyal medyada yine gündem oldu.