Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

2021 Yılından beri WhatsApp çeşitli güncellemeler yapmaya ve hemen her yaptığı güncellemeyle de tepkiler almaya devam ediyor. Geçen yıl duyurusunu yaptığı gizlilik sözleşmesi nedeniyle, birçok kullanıcısı rakip haberleşme uygulamalarına geçmiş ve bunun üzerine kısmi bir geri adım atılmıştı.
Whatsapp’ ın tepki çeken diğer bir kararıysa, 14 Mayıs 2022 tarihinde uygulamanın ücretli ve abonelik sistemiyle de çalışması yönündeydi. Bu konuda herhangi bir geri adım olmadığı gibi, 14 Mayıs tarihinde abonelik sistemi ve ücretli WhatsApp hayata geçirilecek. Henüz ücretler hakkında bir bilgi bulunmuyor. Buna karşın, bundan sonra gerçekleştirilecek tüm yenilikler ve güncellemelerden, artık abone olanlar faydalanacak.

WhatsApp Ücretli mi Oluyor?

Ücretli olarak kullanılabilecek ve belirli zaman dilimlerinde abonelik sistemi uygulanacak. 14 Mayıs tarihinde başlayacağı aylar önce duyurulan sitemle ilgili yeni bir açıklama yok. Bu durum 14 Mayıs tarihinde ücretli sistemin hayata geçeceği yönünde bir beklenti oluşturuyor. Henüz abonelik ücretleri konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor. Aylık ve yıllık bazda abonelik sisteminin uygulanacağı düşüncesi olsa da, bu konuda netlik henüz bulunmuyor.

Ücretli abonelik sistemini tercih etmeyenler, bugünkü özellikleriyle WhatsApp’ ı kullanmaya devam edebilecek. Ancak bundan sonra uygulamaya gelecek yenilikler ve yeni güncellemelerden artık sadece ücretli aboneler faydalanabilecek.

Abonelik Zorunlu Olacak mı?

Şu anda açıklanmış olan bilgilere göre, abonelik zorunlu olmayacak. Şu an kullandığınız özelliklerle uygulamayı kullanmaya devam edebileceksiniz. Ancak bundan sonra oluşturulacak her yenilik ve güncellemeden sadece ücretli aboneler faydalanacak. Dolayısıyla zaman içerisinde, uygulamanın ücretli olarak kullanılmasının teşvikine yönelik birçok yenilik ve güncelleme de oluşturulacağı da kesin.

Diğer bir deyişle henüz ücretsiz olarak da hizmet sunmaya devam etse de, yakın bir gelecekte uygulamayı ücretli olarak kullanıldığında daha verimli olacağı bir yol haritası oluşacak gibi görünüyor.
Dünya genelinde birçok kullanıcı bu sebeple çeşitli alternatif haberleşme uygulamalarına yönelmeye devam ediyor. Geçen yıldan beri yaşanan kullanıcı kaybına rağmen, verimli bir uygulama olması nedeniyle WhatsApp halen geniş bir kullanıcı kitlesine sahip. Bundan sonraki dönemde de bu kullanıcı kitlesinin artacağına kesin gözüyle bakılıyor.