ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Çocuklarınızın beslenme çantasına koymak için ya da misafir beklediğiniz zamanlar için veya sadece ama sadece canınız yumuşacık bir puf börek çektiği zamanlar için size harika bir tarifimiz var. Az ve öz bir malzeme listesi ile harika bir lezzet yakalayabileceğiniz tarifimiz sayesinde hem kendinizi hem de sevdiklerinizi şımartabilirsiniz. Çayın yanında servis edebileceğiniz mis gibi yumuşacık puf böreği ile masanızdan tam not alabilirsiniz. İşte sizler için yapımı son derece pratik olan ve üstelik kızartarak pişirilmesine rağmen yağ çekmeyen bir puf börek tarifi, gerekli malzemeler ve tarife ilişkin püf noktaları!

Hem Pratik Hem de Yağ Çekmeyen Puf Börek İçin Gerekli Malzemeler

Toplum olarak hamur işi yiyeceklere olan düşkünlüğümüz malum. Hamur işi yiyeceklerin de en büyük handikabı aşırı kilolar elbette. Ama şöyle güzel bir börekle karşı karşıya kalınca ne kilo derdi ne de diyet derdi kalıyor doğruyu söylemek gerekirse. Bunun için sizlere bu tarifimizde kızartılarak yapılmasına rağmen çok fazla yağ çekmeyen ve bu nedenle de biraz daha masum denilebilecek bir puf böreği tarifi vereceğiz. Tarifimizin uygulamasına geçmeden önce ise ihtiyacımız olan malzemelerden bahsedelim. Bunun için gerekli olan malzemeler şu şekilde:

  • 1 çay fincanı yoğurt
  • 1 yumurta
  • 2 yemek kaşığı sirke
  • 2 yemek kaşığı sıvıyağ
  • Yarım tatlı kaşığı tuz
  • 1 hamur kabartma tozu
  • Alabildiği kadar un
  • Kızartmak için sıvıyağ
  • İç malzemesi olarak kaşar peyniri

Tüm bu malzemelerimizi hazırladıktan sonra artık sıra geldi yağ çekmeyen puf börek tarifimizin yapım aşamaları ve püf noktalarını açıklamaya.

Yağ Çekmeyen Puf Börek Yapımı

Yukarıdaki malzemeleri hazırladıktan sonra artık yavaş yavaş tarifimizin uygulama adımlarını anlatmaya başlayabiliriz. Yapımı oldukça pratik ve basit olan yağ çekmeyen puf böreğimizin yapımı için öncelikle ele yapışmayan ve aynı zamanda çok yumuşak bir hamur elde edene kadar malzemelerimizi yoğuralım. Ardından hamurumuzdan 14 beze olacak şekilde parçalar keselim. Sonra bezelerimizi alıp daire şeklinde açalım ve ortasına rendelenmiş kaşar peynirimizden koyarak hamuru ay şeklinde kapatalım. Son olarak kızgın yağda her iki yüzü de kızaracak şekilde kızartalım.