Türkiye'nin güney kesimlerini günlerdir kasıp kavuran orman yangınları, bazı bölgelerde güçlükle kontrol altına alınabildi. Bazı yerlerde ise hala devam ediyor. Çünkü ilk müdahaleler yetersiz kalınca bir türlü yangının önü alınamadı. Herkesin kafasında ise tek bir soru vardı, yangın söndürme uçakları neredeydi? Yetkililerin yetersizlikleri ve yangın söndürme hizmetinin özelleştirilmesi tartışılırken, bir yandan da yardım kampanyaları başladı. Kendi yarasını kendisi sarmaya karar veren halk, sivil toplum kuruluşları ve ünlülerin başlattığı kampanyalar aracılığıyla afet bölgeleri için seferber oldu. 

Hedef Gösterildi

İbrahim Çelikkol-1

Ünlüler camiasında da, herkeste olduğu gibi, en önemli gündem maddesi bir türlü durdurulamayan orman yangınlarıydı. Başta Haluk Levent'in AHBAP'ı ve Demet Akalın olmak üzere tüm ünlüler irili ufaklı yardım kampanyaları başlattı. İşler öyle büyüdü ki, helikopteri devlet değil AHBAP kiraladı. Pilotunu da Demet Akalın Instagram'da aramaya başladı! Bütün bu karmaşada sesi çıkmayan ünlüler ise yerden yere vurulmaya başlandı. Cadı avına kurban giden isimlerden biri de ünlü oyuncu İbrahim Çelikkol'du. Ama çok geçmeden gerçek ortaya çıktı.

Gönüllü Olduğu Ortaya Çıktı

İbrahim Çelikkol

Birkaç gün önce, yangın Muğla'daki Kemerköy Termik Santralı'na adım adım ilerlerken canını dişine takıp engel olmaya çalışan bir itfaiye ekibinin videosu dolanmaya başladı. Dikkatli gözler o ekipte İbrahim Çelikkol'un da olduğunu hemen fark etti! Bir gün önce hain, bir gün sonra kahraman ilan edilen İbrahim Çelikkol, dikkate alınması gerekenin sosyal medya değil icraat olduğunu bir kez daha ortaya koydu. 

İlk Paylaşım Geldi

İbrahim Çelikkol instagram

Merve Dizdar ve Birkan Sokullu'dan Olay Yaratan Masumlar Apartmanı Paylaşımı: "Sabrınız İçin..." Merve Dizdar ve Birkan Sokullu'dan Olay Yaratan Masumlar Apartmanı Paylaşımı: "Sabrınız İçin..."

Neyse ki, dün gece Marmaris'teki ve termik santral yakınlarındaki yangın kontrol altına alındı. İbrahim Çelikkol'dan da ilk sosyal medya paylaşımı geldi. Paylaşımında kendisini değil birlikte çalıştığı insanları ve yöre halkını ön plana çıkaran İbrahim Çelikkol, söndürme çalışmaları için gönüllü olarak su taşırken hayatını kaybeden Şahin Akdemir'i andı.