Bu detaylara dikkat! Ufak hatalar yüzünden kredi alamıyor olabilirsiniz.

Herhangi bir konuda ihtiyacımız olan kredi başvurularını yaptığımızda, genellikle basit birkaç geçmiş veya başvuru hatası, kredinin onaylanma süresini geciktirebiliyor ve ret olunmasına neden olabiliyor. Bu sebeple sadece birkaç ayrıntıya dikkat ederek başvurduğumuz kredinin onaylanma ihtimalini arttırmak ve sadece başvuruyu gerçekleştirip beklememek önemlidir. Yapı Kredi Bankası bu yönde yayınladığı bir kılavuz ile kredi başvurusu yapanlara önemli tüyolar veriyor. Sizler için Bu önemli ayrıntıları bir araya getirdik.

Yapı Kredi Bankası’nda Kredi Başvurumun Onaylanması İçin Neler Yapmalıyım?

Öncelikle herkesin bildiği gibi, kredi onayını en yüksek derece de etkileyen konu, kredi puanı. Ancak unutulmaması gereken kredi puanını bazen ihmal ettiğimiz birkaç küçük ayrıntı yüksek ölçüde düşürebiliyor.

Kredi Puanını Yükseltmek İçin Ne Yapılmalı?

Yapı Kredi Bankası ya da diğer bankalarda bulunan kredi, kredili mevduat hesabı, kredi kartı borçları gibi borçların düzenli ödenmesi, kredi puanınızı yükseltecek en önemli kıstastır. Ödenmemiş borçlarınız varsa bunların kapatılması ve mümkünse birkaç ay düzenli ödeme gerçekleştirdikten sonra, kredi puanınız yükselir. Bu şekilde başvuru yaptığınızda olumlu sonuç alma ihtimalinizde artar.

Düşük Limitli de Olsa Kredili Bir Ürün Kullanın

Kredili ürünleri kullanmayı istemiyorsanız da Kredili mevduat hesabı, ya da düşük limitli bir kredi kartına sahip olun. Bu ürünleri sürekli kullanarak, ödemelerini de düzenli şekilde gerçekleştirmeniz, yükselen kredi notu sağlayacak önemli bir tüyodur.

Gecikmiş Borçların Mutlaka Kapatılması Gerekli

Gecikmede bulunan borçlarınız bulunuyorsa, kredi başvurunuz bundan kesinlikle olumsuz etkilenecektir. Bu borçları kapatmadan kredi başvurusu yapmamanızı tavsiye ederiz. Bunun yanında Borç Transferi Kredisi gibi ürünlere başvurarak, borçlarınızı bir araya getirerek, daha düşük faiz ve daha uzun vade seçeneğiyle, daha kolay bir ödeme alternatifi sağlayabilirsiniz.

Başvuru Sırasında Doğru Bilgileri Verdiğinizi Mutlaka Kontrol Edin

Başvuru formlarını doldururken, çok iyi bildiğiniz bilgileri bile yanlış yazmanız olası bir durum. Sıklıkla karşılaşılan bu tür durumlar, kredinizin onaylanmasını geciktirebilecek veya kabul edilmemesine neden olacak ayrıntılardır. Mutlaka bilgilerinizi girdikten sonra yeniden kontrol etmenizi öneririz.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks platformunu kullanarak kredi notunuzu anlık olarak öğrenebilir, arttırmak amacıyla uyguladığınız yöntemlerin ne kadar işe yaradığı takip edebilir ve kredi başvurunuzu buna göre yapabilirsiniz.