Ev sahibi olmak isteyenlere müjde: Yapı Kredi hem elindeki evleri piyasa fiyatının daha altında satıyor, hem de cazip oranlarla kredi veriyor!

Bankalar yüklü miktarlarda krediler için, kredi kullanan kişiden teminat olarak bir gayrimenkul göstermesini isteyebiliyor. Buna ek olarak, konut kredilerinde de krediye konu olan gayrimenkule banka tarafından ipotek konuyor. Bu ipotek kredinin vade süresi boyunca geçerli oluyor. Taksitlerin sorunsuz ödenmesi halinde, vade süresi sonunda ipotek kaldırılıyor.

Kredi taksitlerinin ödenmemesi durumunda, banka tarafından ipotek konulan gayrimenkul, banka tarafından satışa çıkartılıyor. Bu süreçte fiyat, ekspertiz raporu ile belirleniyor. Bu bedele ise muhammen bedel adı veriliyor. Muhammen bedel, genellikle piyasa fiyatının çok daha altında oluyor. Bunun ilk sebebi bankaların KDV mükellefi olmaması, diğer sebebi ise bankaların bu gayrimenkulleri 2 yıldan daha uzun süre elinde tutamaması oluyor. Elindeki gayrimenkulleri satışa sunan bankaların başında Yapı Kredi geliyor.

Yapı Kredi Elindeki Evleri Piyasa Fiyatının Çok Daha Altına Satışa Sunuyor!

yapı kredi 3-2

Yapı Kredi, elindeki evleri piyasa fiyatının çok daha altında satışa sunuyor. Diyarbakır'da 170 m² ev 230 bin TL'den satışa sunulurken, Ankara'nın Çankaya ilçesnde 115 m² ev 460 bin TL'ye satılıyor. Satışa sunulan dairelerin fiyatları, evin bulunduğu yere değişiklik gösteriyor. Çorum merkezde 130m² evin muhammen bedeli ise 280 bin TL olarak belirleniyor.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Yapı Kredi tarafından satışa sunulan bu evleri satın alabilmek için öncelikle söz konusu evin muhammen bedelinin %5'i oranında teminat bedelinin banka tarafından belirtilen IBAN numarasına yatırılması gerekiyor. Ardından sisteme giriş yaparak teklif vermek mümkün oluyor.

Yapı Kredi Sayesinde Herkes Ev Sahibi Oluyor!

yapı kredi 2-3

Yapı Kredi elindeki gayrimenkulleri kendi sitesi ve intengo üzerinden satışa sunuyor. Bu kanalların herhangi birine girerek, beğendiğiniz eve teklif verdiğiniz taktirde süreç başlamış oluyor. Her gayrimenkul, banka tarafından belirlenen süre boyunca tekliflere açık kalıyor. Bu süre sonunda en yüksek teklifi vermiş olan kişi, söz konusu gayrimenkulü almaya hak kazanıyor. Gayrimenkulü alma hakkı kazanamayan kişilerin ödemiş olduğu teminat ise iade ediliyor.

Yapı Kredi aynı zamanda son derece avantajlı faiz oranları ve uzun vade süreleriyle konut kredisi de sunuyor. Böylece ev sahibi olmak isteyenler, bu hayallerini gerçekleştirebiliyor. Yapı Kredi, ev almak isteyen herkesi destekliyor, kira ödeme devri kapanıyor!