Acil harcamaları için nakde ihtiyacı olan ancak kredi çektikten sonra hemen gelen ödeme tarihinden endişe edenlere Yapı Kredi’den müjde! Yapı Kredi Bankası, vatandaşlara mevcut ihtiyaçlarını ertelemek yerine ödemelerini erteleten, yeni ihtiyaç kampanyasını duyurdu. Vatandaşlar Yapı Kredi ihtiyaç kredisini şimdi kullanıyor, ödemelerine ise 3 ay sonra başlayabiliyor. İşte Yapı Kredi’nin 3 aya varan ertelemeli ihtiyaç kredisi koşulları ve başvuru yöntemleri!

Yapı Kredi’den 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Bankası, 3 aya kadar ertelemeli ihtiyaç kredisi ile vatandaşlara ihtiyaçları yerine ödemelerini erteleme fırsatı sunuyor. Şimdi kullanılan ihtiyaç kredisinin ilk taksit ödemesinin ay sonunda gelmesiyle birlikte vatandaşlar ekonomik sıkışıklık yaşıyor. Bu durumda kredi taksitlerini ödemekte zorluk yaşamasına ve dolayısıyla da kredi taksitlerinde gecikmeye düşmesine neden oluyor. Kredi taksitlerinin gecikmeye girmesi de vatandaşın “Kredi Kayıt Bürosu(KKB)” sicilini olumsuz etkiliyor ve kredi notunu düşürüyor.

Yapı Kredi Bankası bu tip risklerle karşı karşıya kalma istemeyenlere ihtiyaç kredisinde tam 3 aya varan erteleme desteği sunuyor. 3 aylık erteleme desteğini kullanan kişilerin 3 aylık erteleme faizi ise ilk kredi taksit tutarı üzerine yansıtılmaktadır. Yapı Kredi Bankası’nın 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisine başvuru işlemleri “Yapı Kredi Mobil” veya “Yapı Kredi İnternet Şubesi” kanalları üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Böylelikle her ihtiyaç duyulduğu anda 7 gün 24 saat anında 3 ay ertelemeli kredi kullanılabiliyor.
Kampanya kapsamında ihtiyaç kredisi erteleme süresi minimum 36 ay, maksimum 90 gün olarak seçilebilmektedir. Böylelikle ilk taksit tarihi en fazla kredi açılış gününden itibaren 120 gün sonrasına kadar ertelenebilmektedir.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

36 Ay Vade İmkanı

Yapı Kredi Bankası tarafından sunulan 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisinde 6 aya varan vade imkanı sunuluyor. 3 ay ertelemeli dönem 36 aylık vade dönemi içerisinde kabul ediliyor. Yapı Kredi, bankacılık mevzuatları gereğince 36 ay vadeyi en fazla 50.000 TL limite kadar sunabiliyor. 50.001 TL ile 100.000 TL arasına en fazla 24 ay vade sunabilirken, 100.001 TL ve üzerine ise en fazla 12 ay vade seçeneği sunabiliyor.