Hiçbirimizin nakit ihtiyacı bitmiyor. Özellikle de tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi koşulları yüzünden her geçen gün yeni bir  ihtiyacımız daha doğuyor. Ancak giderlerimizle ters orantılı olarak birçoğumuzun geliri düşüyor ya da en iyi ihtimalle yerinde sayıyor. Hal böyle olunca da nakit ihtiyaçlarımız için bankalar imdadımıza yetişiyor.

Üst Üste Çekilen Krediler Ödeme Zorluğu Yaratabiliyor

Kredi kullanımı kısa vadede nakit ihtiyacımıza çare olsa da uzun vadede, yeni ihtiyaçların doğması ve yeni kredi kullanımlarıyla bizleri zor duruma düşürebiliyor. Her ihtiyacımızda başka bir kredi kullanıp, taksitlerin çığ gibi büyümesine sebep oluyoruz ve bir gün geliyor, o taksitleri ödeyemiyoruz.

Kredi taksitleri çığ gibi büyüyünce de çözüm bankalar tarafından sunulan borç transfer kredileri ile çözülüyor. Borç transfer kredisi, diğer bankalardaki tüm kredilerinizi kapatarak tek bir bankaya uygun faiz ve vadelerle ödeme yapmamızı sağlayarak bizleri maddi zorluktan kurtarıyor. Peki hangi bankalar en avantajlı borç transfer kredisini sunuyor?

Akbank

akbank2

Akbank, diğer bankalardaki borçlarınızı Axess kartınıza aktararak kolayca geri ödemenizi sağlıyor. Limiti ise 200 TL ile 20.000 TL arasında geniş bir yelpazeye yayıyor. 9 ile 12 ay arasında vade seçeneklerinin yanı sıra %1,98'den başlayan faiz imkanı sunuyor. Akbank'ın taksitli borç transferine Akbank Mobil üzerinden ya da Akbank şubelerinden haftaiçi 09.00-15.00 saatleri arasında başvurulabiliyor.

Yapı Kredi

yapı kredi2

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Ödemekte zorlandığınız kredi taksitleri için bir çözüm de Yapı Kredi'den geliyor. Kişiye özel faiz oranlarıyla ve uygun vade seçenekleri ile sunulan bu borç transfer kredisine Yapı Kredi Mobil'den, Bireysel İnternet Bankacılığı'ndan veya size en yakın Yapı Kredi şubesinden başvurabilirsiniz.

İş Bankası

iş bankası2

Diğer bankalardan kullanmış olduğunuz kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı gibi ürünlerin ödemeleri sizin için zorluk yaratmaya başladığı anda İş Bankası yanınızda. Bu borçlarınızı İş Bankası'ndan kullanabileceğiniz tek bir kredi ile aynı çatı altında toplama fırsatı sunuyor. Kişiye özel olarak belirlenen avantajlı faizlerle borç transfer kredisi kullanmanızı sağlayan İş Bankası, taksitlerinizi de 36 aya kadar bölüyor. İş Bankası borç transfer kredisine; İşcep, internet şubesi, ATM'ler ve en yakın İş Bankası Şubesi gibi kanalların yanı sıra telefon veya SMS ile de başvurulabiliyor.