Dönem ertelemeli krediler, salgın dönemi ve sonrasında yaşanan ekonomik dalgalanmalar sonucunda, yaşanan nakit darlığı sırasında ortaya çıkmış bir bankacılık ürünü. Ülke ekonomisine bankaların yaptığı katkılardan biri olan ertelemeli krediler, yaşadığımız ekonomik darboğazın hafifletilmesinde önemli katkılar sunuyor. İçeriğimizde 3 ay ertelemeli kredi olanağı sunan bankalardan, en avantajlılarının koşullarını sizler için inceledik.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Yapı Kredi Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

Yapı Kredi Bankası tarafından sunulan bu kredi finansmanı ürününde, kredinin ilk geri ödemesi 90 sonra olmak üzere kredi kullanabiliyorsunuz. 50.000 TL’ye kadar olan tüm krediler, yasal mevzuat gereği en fazla 36 ay vade seçeneğine sahiptir. Bu kapsamda 36 ay vadede kullanabildiğiniz 50.000 TL’ye kadar olan kredilerin, ilk ödemesi 90 gün sonra başlıyor. Buna karşın kredi vadesi 33 ay olabiliyor. Ertelemeli 90 günlük dönem için, kredinin işleyen faizleri, ilk ay ödemesi olarak alınıyor. Sonraki aydan itibaren kredinin eşit taksitli ödemesi başlıyor.

Başvurular Yapı Kredi müşterileri için, ATM, Mobil Şube veya İnternet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Bankanın hizmet sunumu gereği, her müşterinin ön onaylı bir kredi limiti zaten bulunuyor. Dolayısıyla başvurunuz birkaç dakika içerisinde sonuçlanıyor ve kredinizi kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Ön onaylı limiti olmayanlar veya banka müşterisi olmayanlarsa, en fazla bir gün içerisinde başvurularını sonuçlandırabiliyor. Mobil şube veya İnternet Şubesi başvurunuz sırasında mutlaka “3 aya kadar ertelemeli kredi” seçeneğini işaretlemeniz gerektiğini unutmayın.

Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Akbank müşterilerine en avantajlı bankacılık ürünlerini sunma konusunda her zaman önemli bir kuruluş oluyor. Bu çerçevede hazırlanan son kampanyayla 3 ay ertelemeli kredi ürünü de banka tarafından sunulan hizmetler arasında yer alıyor. 50.000 TL’ye kadar en fazla 36 ay, 50.000 TL ve üzeri tutarlardaysa en fazla 24 ay vade seçeneği, yasal düzenlemeyle belirlenmiş vade seçenekleridir. Banka buna göre 36 ay ya da 24 ay vade seçeneğiyle, 3 ay ödemesiz ya da ertelemeli olarak adlandırılan sistemle kredi ürünü sunuyor. Acil nakit ihtiyaçlarının çözümü için kullanılan kredilerin, böylece ilk 3 ay boyunca ödemesinin olmaması, geri ödeme konusunda müşteriye büyük bir avantaj sağlıyor. Banka tarafından ilk taksit en fazla 92 gün ertelenebiliyor. 92 Gün sonra yapılan ilk ödemede, ödemesiz döneme ait faiz tahsil ediliyor, sonraki ay itibariyle aylık taksitler başlıyor.