Dijital bankacılığın her geçen gün yaygınlaşmaya devam ettiği 2022 yılında artık kredi başvurusu için banka şubelerine gidilmesine gerek kalmıyor. Vatandaşların 7 gün 24 saat her ihtiyaç duyduğu anda kredi kullanabilmesini sağlayan dijital bankacılıkta SMS ile kredi başvurusu dikkat çekiyor. Bankalar SMS ile kredi başvurusu alarak, dakikalar içerisinde değerlendirme yaparak, onaylanan kredi limitlerini tüketici hesabına tanımlıyor. Peki 2022 yılında Türkiye’de SMS ile kredi veren bankalar hangileridir? SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar!

Vakıfbank SMS ile İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Türkiye’nin kamu bankası Vakıfbank, 2022 yılında acil nakde ihtiyacı olan vatandaşlara 7 gün 24 saat başvurabilecekleri SMS ile kredi hizmeti veriyor. Vakıfbank SMS ile kredi başvurusu sayesinde nakde ihtiyaç duyulan her an kredi kullanılabiliyor.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Vakıfbank’ın SMS ile kredi başvurusu pratik bir şekilde yapılabiliyor. SMS ile kredi başvurusu birkaç dakika içerisinde değerlendirilerek, tüketicilere SMS ile başvuru sonucu bildiriyor. Üstelik Vakıfbank müşterisi olanlar SMS ile kredi başvurusu onaylandığında, ilgili kredi limiti otomatik olarak Vakıfbank Vadesiz TL hesabına aktarılıyor. Diğer tüketicilerin ise Vakıfbank müşteri olma işlemlerini tamamlaması gerekiyor.

Vakıfbank SMS ile kredi başvuru işlemi için cep telefonunun kısa mesaj servisinde “KREDI”, “T.C. Kimlik Numarası”, “Doğum Tarihi” ve “Aylık Gelir” bilgilerini aralarında bir boşluk olacak şekilde yazarak, “5724” numarasına SMS gönderilmesi gerekmektedir(Örneğin KREDI 11111111111 01010000 100000)

Yapı Kredi Bankası SMS ile Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası, 2022 yılında tüm acil nakit ihtiyaçları için SMS ile kredi başvurusu alıyor. Yapı Kredi Bankası SMS ile kredi başvuru işlemleri için “T.C. Kimlik Numarası” ve “Gelir” bilgileri aralarında boşluk olacak şekilde yazılarak “4411” numarasına SMS atılmalıdır.

Fibabanka SMS ile Kredi Başvurusu

Fibabanka müşterisi olunsun veya olunmasın fark etmeksizin anında SMS ile kredi başvurusu yapılabiliyor. Fibabanka SMS ile kredi başvuru için sadece “T.C. Kimlik Numarası” bilgisi yazılara, “3422” SMS atmaları yeterlidir.

Ziraat Bankası SMS ile Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası tarafından da SMS ile kredi başvurusu işlemi yapılabiliyor. Ziraat Bankası SMS ile tüketici kredisi başvuru için “TUKETICI”, “T.C. Kimlik Numarası”, “Kredi Tutarı”, “Vade Sayısı” ve “Aylık Net Gelir” bilgilerinin aralarında boşluk olacak şekilde yazılarak “4747” numarasına SMS atılması gerekiyor.