Yapı Kredi Bankası özellikle kredi ürünlerinde hazırladığı kampanyalarla, yaşadığımı ekonomik sıkıntıların çözümlenmesinde önemli katkılar sağlıyor. Yılbaşından bu yana yaşanan ekonomik dalgalanmalar, salgının sonuçlarıyla da birleştiğinde, nakit krizi hemen her kesimi etkileyen bir sorun oluyor. Bu kapsamda banka çeşitli kampanyalar hazırlayarak, kolay bir şekilde kullanılan kredi finansman ürünlerini kullanıcılarına sunuyor. Hazırlanan son kampanyalardan biri, 3 ay geri ödeme ertelemesi olanağıyla, kullanıcıların nakit krizini daha kolay atlatabilmesini hedefliyor.

Yapı Kredi Bankası 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Yasal mevzuat gereği, 50.000 TL ve üzeri tüm krediler en çok 24 ay vadeye sahip olabiliyor. Kredi kullanımı 50.000 TL’nin altındaysa, vade seçeneği 36 aya kadar uzatılabiliyor. Bu koşullara uygun olarak Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi kullanılabiliyor. İlk ödemesi 120 gün sonra olmak üzere kullanılan bu kredilerinde en uzun vadesi 36 ya da 24 ay olabiliyor. 90 Günlük ödemesiz dönem, bu vadenin içerisinde yer alıyor. Söz gelimi 40.000 TL kredi kullanıldığında 3 ay ödemesiz dönemde dahil olmak üzere en fazla 36 ay vadede geri ödeniyor. Kredinin 120 gün sonraki ilk ödemesi, ödemesiz döneme ait faizleri içeriyor, ilk taksit ödemesi 120 gün sonra başlıyor.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Yapı Kredi Bankası 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

İhtiyaç kredilerinin tamamı için alternatif bir geri ödeme yöntemi olarak 3 ertelemeyi tercih edebiliyorsunuz. Bankanın sistemi gereği müşteri olan kullanıcıların zaten onaylı bir kredi limiti bulunuyor. Dolayısıyla İnternet şubesi, Mobil şube gibi kanalları kullanılarak gerçekleştirilen başvurularda, ön onaylı kredi limitinize kadar onayı hemen alabiliyorsunuz. Dolayısıyla kredinizi hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Ön onaylı limitten daha fazla krediye ihtiyaç olması ya da ön onaylı limit olmaması halinde, yine İnternet Şubesi ve Mobil şube kanallarından başvuru yapabiliyorsunuz. Ancak mutlaka “3 aya kadar ertelemeli kredi” kampanyasını seçerek işleminize devam etmeniz gerekiyor. Bankanın müşterisi olmayanlar, yapikredi.com.tr platformu üzerinde bulunan “Hemen Başvur” linkine tıklayarak ya da bankanın tüm şubelerine başvurarak bu avantajdan faydalanabilirsiniz. Başvuruların yanıtlanma süresi genellikle aynı gün içerisinde oluyor ve süratle kredinizi kullanmanız sağlanıyor.