Ev almak için artık sadece ev sahiplerinin ya da emlakçıların ilanlarına mahkum değilsiniz. Yapı Kredi Bankası elindeki icralık olan daireleri satışa çıkartarak, piyasanın oldukça altında ve uygun koşullarda ev satışı yapıyor. Banka, elindeki bu konutlarının satışını kendi internet sitesi üzerinden duyuruyor ve satışını bu kanaldan yapıyor. Genellikle başka bankalar bu işlemler için bazı aracı kuruluşlardan da yararlanabiliyor. Fakat Yapı Kredi bu konu için en azından şimdilik herhangi bir aracı kurum kullanmıyor. Bu nedenle bankanın elindeki uygun fiyatlı gayrimenkullere ulaşabilmek için bankanın internet sitesindeki ilanları takip ederek teşhir konutları görebilir ve satın alabilirsiniz.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Yapı Kredi Konutlarını Nasıl Satın Alabilirsiniz?

yapı kredi 2

Bankalar ellerinde bulunan icralık gayrimenkulleri farklı biçimlerde satışa sunabiliyor. Yapı Kredi gibi bazı bazı bankalar satışları yalnızca kendi internet sitelerinden duyururken bazıları ise hem kendi sitelerinden ilan verip hem aracı kuruluş kullanabiliyor. Yine aynı şekilde bazı bankalar e-ihale yöntemi ile satış gerçekleştirirken bazıları da direkt satış işlemi gerçekleştiriyor. Yapı Kredi de, e - ihale yöntemini kullanmayan ve satışlarını kendi internet sitesi üzerinden doğrudan gerçekleştiren bankalar arasında yer alıyor.

Yapı Kredi Konut Satış Ön Koşulları

yapı kredi 3

  • Yapı Kredi Bankası, konut satışı konusunda devlet ihale yönetmeliğine tabi olmadığı için satışa sunulmuş olan konutları satıp satmamakta ya da dilediği bedelle, dilediği kişiye satmakta serbesttir.
  • Belirlenen baz satış fiyatları endikatif fiyatlardır. Bu fiyatların kesin satış fiyatları teklif verme yöntemi sonucunda belirlenir. Ve bu konutların baz satış fiyatları banka tarafından genel ekonomik konjonktüre göre revize edebilir.
  • Belirlenen baz satış fiyatları peşin ödemeyi içerir. Eğer söz konusu konutu alabilmek için Yapı Kredi Konut Kredisi talep edilirse bankanın olağan kredilendirme süreci işler.
  • Satışa sunulan gayrimenkullerle ilgili verilen bilgiler genel bir bilgi niteliğindedir. Herhangi bir taahhüt içermez. Konutu satın almayı düşünen teklif sahipleri, taşınmazı mevcut durumu ile görmüş, beğenmiş ve kabul etmiş sayılır. Bu konuya ilişkin herhangi bir eksiklik ya da aksaklık nedeniyle bankaya bir itiraz ve talepte bulunulamaz.
  • İnternet üzerinden bulunduğunuz teklif için iletişim numaranıza en kısa sürede dönüş yapılır.