1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Yaşar Holding 2019 Sürdürülebilirlik Raporu’nu Yayınladı
Yaşar Holding 2019 Sürdürülebilirlik Raporu’nu Yayınladı

Yaşar Holding 2019 Sürdürülebilirlik Raporu’nu Yayınladı

Yaşar Holding İcra Başkanı Dr.Mehmet Aktaş: “Tüm değerleri yaşama değer katan ortak bir ‘altın oran’da bir araya getirmek ve işimize, çalışanlarımıza, topluma, iş ortaklarımıza ve çevreye iyi bakmak bizi daha iyi bir yaşama ve sürdürülebilir bir geleceğe.

A+A-

Türkiye’de gıda,içecek ve boya sektörlerinin öncüsü olan Yaşar Holding, sürdürülebilirlik anlayışının aktarıldığı ve on şirketinin sürdürülebilirlik çalışmalarının derlendiği Küresel Raporlama Girişimi Standartları’na (Global Reporting Initiative-GRI) uyumlu ve onaylı sürdürülebilirlik raporunu yayınladı. Raporda Yaşar Holding’in gıda, içecek, tarım, hayvancılık ve balıkçılık, boya, enerji, temizlik kağıtları, bilgi teknolojileri ve turizm iş kollarında yer alan on şirketinin 2019 yılında ekonomik, sosyal ve çevresel sürdürülebilirlik temelinde gerçekleştirdiği faaliyetleri ve çıktıları yer alıyor.

 

2007 yılında dünyanın en yaygın gönüllü inisiyatifi olan Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni(UN Global Compact) imzalayarak stratejilerini ve operasyonlarını insan hakları, çalışma standartları ve çevre gibi alanlardaki 10 ilkeye uyumlu hale getirmek için kararlılık gösteren Yaşar Holding, 2009 yılından bu yana sürdürülebilirlik faaliyetlerini düzenli olarak raporluyor. 

 

Yaşar Holding’in, dokuzuncu sürdürülebilirlik raporu ile tüm paydaşlarına sürdürülebilirlik faaliyetlerini aktardığını belirten, sürdürülebilirlik anlayışının kurumun temelinde yattığının altını çizen Yaşar Holding İcra Başkanı Dr.Mehmet Aktaş: “2020 yılında yaşadığımız pandemi dünyamızın geleceği için daha çok gayret göstermemiz, ilimizin, bölgemizin, ülkemizin kaynaklarının verimli kullanımı ile dünyamıza daha iyi bakmamız gerektiğini hepimize hatırlattı. Yaşar Holding olarak, tüm kuruluşlarımızın temelinde olan kurumsal sorumluluk ile tüm paydaşlarımıza “iyi bakma”yı ilke edindik. Tüm paydaşlarımıza iyi bakarak gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakacağız. Sürdürülebilirlik yolculuğumuzda yalnız değiliz. Etkileşimde olduğumuz her kişiye ve kuruma bu anlayışın yayılmasını hedefliyoruz. 2019 raporumuzu ‘altın oran’ temasıyla hazırladık. Tüm değerleri, yaşama değer katan ortak bir altın oranda bir araya getirmek ve işimize, çalışanlarımıza, topluma, iş ortaklarımıza ve çevreye iyi bakmak bizi daha iyi bir yaşama ve sürdürülebilir bir geleceğe taşıyacak.”diye konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.