Dönem dönem hepimizin başına gelebilen ödem problemi maalesef bazı kişilerin hayatları boyunca yaşadığı ve bir türlü kurtulamadığı sağlık sorunlarının başında geliyor. Ama size iyi bir haberimiz var. Ödemlerinizle yaşamayı öğrenmek zorunda değilsiniz. Bunun için size biraz sonra vereceğimiz tarifleri uygulayabilir ve ödemlerinizden kurtularak daha konforlu bir yaşama kavuşabilirsiniz. İşte sizin için ödem artırıcı bazı pratik ve doğal tarifler!

Ödem Attıran Detoks Çayı

Ödem attıran detoks çayımızın yapımına başlamadan önce çayın kullanımı hakkında bazı bilgiler verelim. Az sonra vereceğimiz detoks suyunu her gün yapmanız ve 1 gün içinde tüketmeniz gerekir. Tarifi 10 gün uyguladıktan sonra 15 gün ara vermeniz sonra yeniden 10 gün daha yapmanız gerekir. Çayınızı aç ya d tok karına tüketebilirsiniz. Ancak eğer hamile iseniz doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız. Şimdi gelelim tarifimiz için ihtiyacımız olan malzemelere. Bunun için gerekli malzemelerimiz şu şekilde:

  • 1 adet sade maden suyu ( soda )
  • Yarım limon
  • 3 tatlı kaşığı yeşil çay
  • 3 su bardağı sıcak su

Öncelikle 1 litrelik bir kavanoz alarak içine 3 tatlı kaşığı yeşil çayı koyduktan sonra üzerine 3 su bardağı sıcak su ekleyelim ve 5 dakika kadar demleyelim. Ardından demlenen çaya yarım limon suyunu sıkalım ve üstüne 1 şişe sade maden suyu ekleyelim. Ama bu işlemi yavaş yavaş yapalım. Sonrasında tüm bu malzemeleri karıştırdıktan sonra 5 dakika daha dinlendirerek bir sürahiye süzelim. Yarım limonun suyunu sıkarak detoks suyumuza ilave edelim. Soğuk ya da sıcak olarak tüketebilirsiniz.

Yeşil Elmalı Maydanoz Suyu

Yeşil elmalı maydanoz suyu için ihtiyacımız olan malzemeler ise şu şekilde:

  • 1adetorta boy yeşil elma
  • 6dalmaydanoz
  • 2adetsalatalık
  • 1/2çay bardağı su

Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra öncelikle maydanozlarımızı sapları ile birlikte bol suda yıkayıp kurulayalım. Ardından yeşil almamızı dört eşit parçaya bölelim ve çekirdekli kısımlarını çıkartalım. Sonrasında salatalıklarımızı da halka halka dilimleyelim. Tüm malzemelerimizi doğradıktan sonra eğer katı meyve sıkacağında ya da mutfak robotunda su ilave ederek püre haline getirelim. Akabinde büyük bir bardak dolusu ödem attıran içeceğiniz hazır.

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Afiyet ve şifa olsun!