Yaz aylarının gelmesi ile birlikte belki de en çok rahatsızlık duyup şikayet ettiğimiz konuların başında sivrisinek ve kara sinekler gelir. Sıcak yaz aylarında yapmak istediğimiz balkon ve bahçe keyiflerini adeta kabusa çeviren, gece uykularımızı bölen sivrisineklerden kurtulmak için ise yapabileceğiniz tek şey kimyasal ilaçlar kullanmak değil elbette. Doğal yollarla sivrisinekleri kaçırabileceğiniz birçok yöntemle siz de yaz aylarınızı kabusa çeviren bu sivrisinek ve kara sinek sorunundan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. İşte sizin için karasineklerden ve sivrisineklerden kurtulmanın doğal yöntemlerinden bazıları!

Biz Bayılıyoruz Ama Onlar Sevmiyor

Doğal bitkisel yağların birçoğunun kokusunu hepimiz severiz. Sivrisinekler ve karasinekler ise bu konuda pek de bizimle aynı şeyi düşünmüyorlar. Özellikle lavanta, portakal, limon, ada çayı, kadife çiçeği, karanfil, okaliptüs, defne, reyhan ve biberiye gibi bitkilerden elde edilen doğal yağların kokuları evinizdeki sivrisinekleri kaçırmaya birebir. Ayrıca bu yağları eğer alerjiniz yoksa doğrudan vücudunuzda da kullanabilirsiniz.

Açık Renk giyinmeye Özen Gösterin

Özellikle geceleri adeta musallat olan sivrisineklerden korunmak için bir diğer yöntem ise açık renk giyinmeye çalışmak. Sivrisinekler koyu renkli ortamları kendilerine özel alan gördükleri için eğer açık renk giyinecek olursanız sivrisineklerden de o kadar kurtulabilirsiniz.

Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Lavanta Yağı Sürün

Özellikle açık alana çıkacağınız zaman vücudunuza lavanta yağı sürecek olursanız sivrisinekleri kendinizden kaçırmış olursunuz. Biz sevsek de lavanta yağı kokusu sivrisinekler için tahammül edilemez kokuların başında geliyor.

Fesleğen, Reyhan ve Karanfilin Gücü

Fesleğen, reyhan ve karanfilin kokusu da sivrisinekleri uzaklaştıra kokular arasında. Bu nedenle pencerelerinizin önüne ya da başucunuza bu bitkileri koyabilirsiniz.

Pencere Önüne Sirke

Aynı şekilde sirke kokusu da sivrisinekleri ve kara sinekleri kaçıran kokular arasında yer alıyor. Bu nedenle içerisinde sirke dolu bardağı camınızın önüne koyabilirsiniz.

Nane ve Limon Spreyi

Aynen fesleğen gibi nanenin kokusu da sivrisinekleri kaçıran kokular arasında yer alıyor. Bu nedenle mutfağınızda bulunan nane ile hem sivrisinekleri kaçırabilir hem de sivrisinek ısırıklarını iyileştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra nane ve limondan yapacağınız doğal sprey ile sivrisinekleri kendinizden uzaklaştırabilirsiniz.