Yaz aylarının belki de en can sıkıcı noktalarından birisi sinek, sivri sinek ya da hamam böceği gibi haşeratlarla mücadele etmek zorunda kalmamız olsa gerek. Bunun için de hemen hemen birçok kişinin aklına bu haşerelerden kurtulmak için kimyasal ilaç kullanmak geliyor. Ancak son zamanlarda özellikle kimyasal kullanımı konusunda daha fazla insan duyarlı ve hassas davranıyor. Bu nedenle biz de bu yazımızda kimyasal ilaç kullanmadan sinek, sivrisinek ve hamam böceklerinden kurtulmanın doğal yollarından bahsedeceğiz. İşte doğal böcek ve sinek savar yöntemler ve detayları!

Sinek Savar Sprey Karışımı

Sivrisinek, sinek ya da hamam böceklerinden kurtulmak için uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerden ilkinde ayçiçek yağı, sirke ve şampuandan yararlanacağız. Bunun için ihtiyacımız olan malzemeler ve miktarları şu şekilde:

  • Yarım bardak ayçiçek yağı
  • Yarım bardak şampuan
  • Yarım bardak sirke

Bütün malzemeleri bir sprey şişesinin içerisine doldurarak güzel bir şekilde karıştıralım. Ardından evinizin farklı noktalarına karışımı sıkalım ve evdeki tüm haşerelerden b u şekilde kurtulalım. Üstelik de bu yöntemi uyguladığınızda çocuklarınız ya da evcil hayvanlarınız konusunda endişe etmenize hiç gerek yok.

Sirke ile Doğal Çözüm

Sinek, sivri sinek ya da hamam böceklerinden kurtulmanın en kolay ve doğal yöntemlerinden birisi de sirkeden yararlanmak. Mutfak ve salata gibi yiyeceklerin yanı sıra ev temizliğinde de sık sık tercih edilen beyaz sirke aynı zamanda sinek ve hamam böceği gibi haşerelerden kurtulmak için de birebir. Bunun için öncelikle bir bardak beyaz sirkeyi bir bardak su ve 1/3 bardak doğal içerikli bulaşık deterjanı ile güzelce karıştırın ve bu şekilde karıştırın. Sonrasında karışımı bir sprey şişesine doldurarak içerde ve dışarda sinekleri kaçırmak için kullanabilirsiniz.

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Su Dolu Şeffaf Poşet

Belki daha öncesinde duymamış olabilirsiniz ama size sinekleri kaçırmak için harika ve çok ilginç bir yöntemden bahsedeceğiz. Bunun için içi su dolu şeffaf poşetlere su doldurarak kapı ve pencerelere asın. Bu şekilde sudan yansıyan ışık sayesinde siz de sineklerin yönünü şaşırtabilir ve eviniz yerine diğer yöne uçmalarını sağlayabilirsiniz.