Gençler arasında son zamanların belki de en popüler işlerinden birisi YouTuber olmak diyebiliriz. İlkokul çocuklarından üniversiteli gençlere kadar birçok gencin neredeyse hayalindeki iş olan YouTuber'lık her ne kadar belirli bir yaş üstü için meslek olarak görülmese de, dünya çapında bu işi yaparak zengin olan birçok kişi bulunuyor. YouTube ya da TikTok gibi sosyal medya mecralarında canlı yayın ya da program yaparak milyonlarca kişiye ulaşabilen kişiler, bu alanda tahmin bile edemeyeceğiniz paralar kazanabiliyorlar. Bugün sosyal medyaya düşen bir video ise TikToker bir gencin, yemek parası ödememek için bu yöntemi nasıl da başarılı bir şekilde kullandığını gösteriyor. Kimilerine göre gerçek olan ve izleyen birçok kişiyi güldüren görüntüler, kimilerine göre ise kurgudan ibaret. İşte detaylar!

Sosyal Medyanın Kazandırdıklarında Sınır Yok

Sosyal medyanın gücü ve yapabileceklerinin sınırının olmadığına dair her geçen gün daha fazla olay ortaya çıkıyor. Sosyal medyayı başarılı bir şekilde kullanarak para kazananlar, hatta neredeyse bir servet elde edenler dahi mevcut. Bugün de ülkemizden sosyal medyaya düşen bir video, bu konudaki düşüncelerimizi destekler nitelikte. TikToker Fuat Diri, Cizre'de bulunan bir ciğercide yemek yedikten sonra beş kuruş para ödemeden ciğerciden çıkıp gitti. Canlı yayında adeta bir sosyal deney yapan Fuat Diri'nin başından geçenleri gülerek izleyenler kadar kurgu olduğuna inananlar da var.

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi

Hiç Para Vermedi

TikToker Fuat Diri, öncelikle güzel bir yemek yedikten sonra yemeğin parasını ödememek için YouTuber taklidi yaparak mekanın reklamını yapmaya başlıyor. Yemeğini yedikten sonra kamerasını açıp, para ödememek için bir yöntem uygulayacağını canlı yayında paylaşan Fuat Diri, yemeğin ardından mekanın ustasının yanına gidiyor. O sırada canlı yayında olduğunu söyleyerek bir güzel mekan hakkında bilgiler vermeye başlıyor. Mekanın adresine kadar açık bilgiler veren Fuat Diri, yediği ciğeri de bir güzel övdükten ve mekanı herkese tavsiye ettikten sonra ustaya yemek için ne kadar hesap geldiğini soruyor. Kendisinin canlı yayında olduğunu gören usta da tabii ki bu güzel reklam ve tanıtım için gençten para almıyor.