Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Sosyal medya platformları üzerinden yapılan dolandırıcılıklarda artık her geçen gün yeni bir şey daha duyuyoruz. Dünyanın dört bir yanında meydana gelen sosyal medya sahtekarlıklarında sürekli yeni olaylar meydana gelmeye devam ediyor. Son olarak Tinder'da tanışarak ilişkilerini ilerlettiğini düşünen Belçikalı Profesör Carolina Berrocal, İstanbul Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinde okuyan Afrikalı bir öğrenci tarafından dolandırıldı. Tinder'da tanışıp Profesörü milyonlarca lira dolandıran Sierra Lione'li Alie Koroma hakkında soruşturma başlatıldı. İşte detaylar!

Soruşturma Başlatıldı

Tinder'da meydana gelen sahtekarlık hikayelerine bir yenisi daha eklendi. Hollanda'da bir üniversitede Profesör olan Belçikalı Carolina Berrocal, İstanbul Marmara Ünicersitesinde öğrenci olan Sierra Lione'li Alie tarafından dolandırıldı. Adeta milyonlarca liralık dolandırıcılığa imzasını atan Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi öğrencisi olan Sierra Lione'li Alie Koroma hakkında soruşturma açıldı. Rotterdam Uluslararası İş Fakültesinde Profesör olan Carolina Berrocal, 2020 yılında eşini kaybedince bu yıl Tinder'a üye oldu. Ardından Hollandalı Patrick Anderson ile tanıştı ve ikilinin arasında hızlı bir bağ oluştu. Buradaki sohbetlerinde kendisini yol ve köprü projelerinde çalışan bir mühendis olarak tanıtan Anderson, makine ve parça almak için kısa bir süre için İstanbul'a gideceğini söyledi. Bunun akabinde makine alımı için ödeme yapmak istediğini fakat hesaplarında 690 bin dolar olmasına rağmen internetin iyi çekmemesinden dolayı ödeme yapamadığını söyleyerek kendisinden 300 bin dolar göndermesini rica etti. Bu rica karşısında erkek arkadaşını zor durumda bırakmak istemeyen Berrocal, parayı gönderdi.

Sürekli İstemeye Devam Etti

Fakat Anderson'un istekleri bir türlü bitmek bilmiyordu. Bunun üzerine nakliye için 5 bin dolar, başka bir gün 8 bin 500 dolar istedi. Akabinde hesabının bloke olduğunu söyleyerek 48 bin dolara ihtiyacı olduğunu söyledi. Bir süre sonra bitmek bilmeyen para taleplerinin ardından durumdan şüphelenen kadın, erkek arkadaşının son isteğini de yerine getirdikten sonra gönderdiği paraların hepsini geri istedi. Fakat Anderson bunlara aldırış etmeyince Carolina, şüphelerinin peşine düştü ve erkek arkadaşı sandığı adamı araştırmaya başladı. Ve maalesef mühendis olarak bildiği erkek arkadaşının tüm bilgilerinin sahte olduğunu, konuştuğu kişinin İstanbul Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencisi Sierra Leonelı Alie Koroma olduğunu öğrendi. Avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na elindeki belgeleri ulaştıran Belçikalı kadın, 7 milyon 500 bin TL zararının olduğunu belirterek Sierra Leoneli Alie Koroma hakkında suç duyurusunda bulundu.