Elektronik ürünlerde artan fiyatlardan şikayet edenler, uygun fiyata cep telefonu alabilmek için çeşitli yöntemler araştırıyor. 2022 yılında elektronik ürünlerde yaşanan artışa karşın Ticaret Bakanlığı’nın e-ihale sistemi uygun fiyatlar sunuyor. Bakanlığın e-ihale platformu sayesinde piyasanın neredeyse yarı fiyatlarına cep telefonu sahibi olunabiliyor. Pek. E-ihale sisteminden ucuza nasıl cep telefonu alınır? Güncel e-ihale telefon satış ilanları neler?

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

E-İhale Nedir?

Ticaret Bakanlığı 2022 yılında e-ihale sistemi sayesinde Türkiye’nin her yerinden açtığı ihale ilanlarına katılım imkanı sağlamaya devam ediyor. Ticaret Bakanlığı, başta Gümrük Müdürlükleri olmak üzere farklı noktalarda mevzuat uygunsuzlukları nedeniyle el koyulan tüm ürünlerin satışını açık arttırma usulünde gerçekleştiriyor. Kurulan e-ihale platformu ise vatandaşların bu ilanları daha kolay takip etmesini ve katılım sağlamalarına yardımcı oluyor.

E-İhale Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Ticaret Bakanlığı’nın e-ihale platformu, standart ihale ile satış yönteminin dijital alanıdır. Dolayısıyla Bakanlığın çok uygun fiyatlara açtığı cep telefonu satış ilanlarının açık arttırmalarına e-ihale sisteminden katılım sağlanabiliyor. Düzenli olarak yeni ve son model cep telefonu modellerine ilişkin ihale ilanlarının açıldığı “eihale.gov.tr” adresinden bu ilanlar takip edilebiliyor. Uygun olan cep telefonu satış ihalesine katılmak için ihale özelinde belirlenen teminat bedeli tutarının yatırılması gerekiyor. İlanda belirtilen teminat bedeli yatırıldıktan sonra ihale süreci sonuna kadar gelen her yeni teklif üzerine yeni teklifler verilebiliyor.

İhale son teklif süresinin dolmasının ardından, en yüksek teklife sahip olan kişi cep telefonunu satın alma hakkına sahip olabiliyor. E-ihale sisteminde açılan cep telefonu satış ilanları, özellikle genel cep telefonu sektöründeki fiyatlara nazaran oldukça uygun fiyatlarda oluyor.

Güncel E-İhale Cep Telefonu İlanları

Ticaret Bakanlığı tarafından e-ihale sistemine sık sık yeni cep telefonu satış ilanları eklenmeye devam ediliyor. İşte 2022 yılı Temmuz ayında ihale süreci devam eden veya yakında başlayacak olan güncel cep telefonu satış ilanlarından birkaçı;

  • 1 adet Samsung SM-J530F, 1 adet Samsung SM-J730F ve 1 adet Samsung SM-G360F cep telefonu modeli 340 TL teminat bedeli ve 1.700 TL ihale başlangıç bedeliyle satışta bulunuyor. İhale süresiyse 07.07.2022 tarihinde 09:25 saatinde tamamlanacak.
  • 1 adet Redmi M2012K10C cep telefonu 686 TL teminat bedeli ve 3.340 TL başlangıç bedeliyle satışta bulunuyor. 05.07.2022 ile 13.07.2022 tarihleri arasında ihale uygulanacak. İhale 13 Temmuz’da saat 12:20’de sona erecek.