Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

İŞKUR, işverenleri ve işçileri buluşturma amacı güden bir kuruluş. İstihdamı artırmak, iş gücünü geliştirmek, korumak ve işsizliğin önüne geçmek de temel hedefleri arasında yer alır. Ayrıca işsizlik sigortası gibi hizmetler de yürütür. İş arayışında olan insanlar artık kapı kapı gezip iş aramaya gerek kalmadan İŞKUR'un online imkanlarını kullanarak iş arayabilir ve internet üzerinden başvuru yapabilir. Aynı şekilde işçi arayan kurumlar da iş ilanları açıp kriterlerine göre işçi alımı yapabilir. Kısacası, artık başvuru için ihtiyacınız olanlar sadece aktif bir internet bağlantısı ve mobil cihaz. Bu imkanlara sahipseniz, İŞKUR'un resmi internet sitesinden iş ilanlarını sorgulayabilir ve istediğiniz kriterlere uygun ilanları filtreleyebilirsiniz. Dilerseniz şirketin bilgilerine bakıp size uygun olmayacağını kontrol edebilir, dilerseniz de konumunuza, pozisyonunuza ve eğitim bilgilerinize göre sizinle eşleşen pek çok alana ya da kuruma başvuru yapabilirsiniz. Ancak yüzlerce iş ilanı arasından birikiminiz, ihtiyaçlarınız ve ilgi alanlarınız doğrultusundaki ilanları bulmakta zorlanabilirsiniz. Korkmayın, onun da bir kolayı var! İşte adım adım İŞKUR iş ilanları sorgulama...

İŞKUR'DAKİ İŞ İLANLARI NASIL SORGULANIR?

  • İlk olarak İŞKUR E-Şube üzerinden veya İŞKUR'un resmi internet sitesinden "Açık İş İlanları" sayfasına girin.
  • İŞKUR sadece bir alanda hizmet vermediği için önünüze gelecek olan sayfada ülke, il, ilçe, çalışma yeri, unvan, meslek, öğrenim durumu, meslek, ilan tarihi, iş yeri adı, iş yeri türü, çalışma yeri gibi alanları doldurmanız gerekir. Böylece size en uygun ilanı bulmuş olursunuz.
  • Kendinize uygun terimlerle sayfayı doldurun.
  • Sağ altta bulunan arama butonuna tıklayın.
  • Tıkladıktan sonra sayfanın alt kısmında iş ilanları listesi karşınıza çıkacak.
  • İşin adresi, hangi tarihte yayınlandığı ve pozisyon hakkındaki bilgiler de sayfada yazar.
  • İlginizi çeken ilana tıklayıp daha fazla bilgi elde edebilirsiniz.
  • Detay sayfasında ücret, çalışma şekli, başvuru sayısı, iş yerinin telefonu ve adresi, işveren statüsü ve sayfanın görüntülenme sayısı vb. bilgiler yer alır.
  • Eğer işin şartları size uygunsa sağ altta yer alan "Başvur" seçeneğine tıklayarak iş başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
  • Başvurunuzu tamamladıktan kısa süre sonra size geri dönüş yapılır.