Yalova’da meydana gelen olayda, kendisinden boşanmak isteyen eşinin kucağından bebeğini kaçırdı. Yaşanan olayın üzerine polis müdahil oldu. İşte Yalova’da yaşanan bebek kaçırma olayının detayları!

Annesinin Kucağından Çocuğu Alıp Kaçtı

Dün yaşanan olay Yalova’da gerçekleşti. Yalova’da bir anne bebeğiyle birlikte yolda yürürken, yanına gelen bir adam tarafından bebeği kaçırıldı. Çevredekilerin müdahil olduğu olayda, bebeği alan adam kaçtı. Yalova’da yaşanan olayın Türk vatandaşı olan “R.K.” tarafından gerçekleştirildiği belirtildi. R.K., henüz boşanma sürecinde olduğu Iraklı kadın A.A.K.’dan bebeğini alarak, kaçmaya çalıştı.

Yalova’da R.K., boşanma aşamasında olduğu A.A.K. ve yanındakilerle Yalova’nın Rüstempaşa Mahallesi Sema Sokak’ta karşı karşıya geldi. R.K., Iraklı eşi tarafından bebeğinin kendisine gösterilmediğini iddia ederek, tartışmaya başladı.

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Bebeği Alıp Kaçmaya Başladı

Türk vatandaşı R.K., sokak ortasında yaşanan tartışmanın ardından ani bir hareketle, annesinin kucağında duran çocuğu aldı. Çocuğu annesinden alır almaz koşmaya başlayan R.K.’nın arkasından anne ve arkadaşları çığlık attı. Anne ve arkadaşları baba tarafından kaçırılan bebeğin kurtarılması için çevredekilerden yardım istedi. Yaşanan olay güvenlik kameralarına da yansıdı.

Polis Olaya Müdahale Etti

R.K., bebeği alıp kaçmaya başladıktan sonra Yalova’nın Rüstempaşa Mahallesi’ndeki Fatih Caddesi’nde bekleyen zabıta araçları tarafına doğru koşmaya başladı. Olayın ardından çevredekiler tarafından olaya müdahale edildi. Anne, çevredekilere çocuk benim çocuğum diyerek bağırdı.

Gerçekleşen olayın ardından hem Iraklı anne hem de Türk baba, birbirlerinden şikayetçi oldu. Boşanmak üzere olan çift, karakolluk oldu. Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen talimat çerçevesinde de Türk baba R.K. hakkında çocuk kaçırma nedeniyle işlem gerçekleştirilmesine karar verildi. Ayrıca başsavcılık tarafından baba tarafından kaçırılan bebeğin, Iraklı annesine tekrar teslim edilmesine karar verildi.

Yalova’da yaşanan ilginç olay, çevredekileri de şaşkına çevirmişti. Söz konusu olaya ilişkin görüntülerde ortaya çıktı. Görüntülerde taraflar arasındaki hararetli tartışma ve babanın bebeği alıp, kaçarken anne ve arkadaşlarının panik hali net şekilde görüldü. Olaya ilişkin görüntüler sosyal medyada çokça paylaşıldı. Ayrıca olaya ilişkin sosyal medyada farklı yorum ve eleştirilerde yapıldı.