Ünlü şarkıcı Demet Akalın, günlerdir orman yangınlarına karşı yardım kampanyası örgütlüyor. Ama kolilerde gördüğü bazı şeyler onu çileden çıkarıyor!

Türkiye'yi günlerdir kasıp kavuran orman yangınları, özellikle Muğla ve Antalya'da derin yaralar açtı. Çünkü ilk müdahaleler yetersiz kaldığı için sonrasında alevler bir türlü kontrol altına alınamadı. Tüm Türkiye aynı soruyu soruyordu, yangın söndürme işleminde neden bu kadar yetersiz kalınmıştı? Bu sorunun cevabını bulmaya çalışan yurttaşlar, bir yandan da afet bölgelerine yardım etmek için seferber oldu. Yurt dışıyla temasa geçmekte bile yetkililerden hızlı olduğumuz kesindi!

Gönülleri Fethetti

Demet Akalın-1

Ünlüler arasında da günlerdir konuşulan tek konu orman yangınları. Sosyal medyadaki etki gücünü ve maddi olanaklarını orman yangınları için seferber eden ünlü isimler, irili ufaklı yardım kampanyaları örgütlemeye başladı. En çok öne çıkan isim ise yangının ilk gününden beri kendini paralayan ünlü şarkıcı Demet Akalın'dı.

Demet Akalın story

Ne Yapsa Yaranamıyor! Eleştirilerden Kurtulamıyor: Netflix'le Dönmeye Hazırlanan Hazal Kaya Bu Kez Kimden Azar Yedi? Ne Yapsa Yaranamıyor! Eleştirilerden Kurtulamıyor: Netflix'le Dönmeye Hazırlanan Hazal Kaya Bu Kez Kimden Azar Yedi?

En küçük ihtiyacı bile göz ardı etmeyen ve halletmeyi başaran ünlü şarkıcı, bu işe ne kadar yatkın olduğunu fark edince bir de yardım derneği kurmaya karar verdi. Ama şu anda derneğin kuruluş işlemleriyle değil, Instagram'da pilot ve helikopter bulmakla meşgul. Bir ara Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu bile doğrudan Demet Akalın'ı muhatap alarak herkesi hayrete düşürdü!

Gördüklerine İnanamadı

Demet Akalın

Demet Akalın, diğer kuruluşlar ve ünlüler de koordine olarak çalışıyor. Toplanan yardımların nereye gittiği ve afet bölgelerinde neler yaşandığıyla da her an ilgileniyor. Gördüğü olumsuz durumları ve aldığı ihbarları Instagram hesabından paylaşarak bölgedekileri uyarmayı da ihmal etmiyor. Ama birkaç saat önce gerçekleşen bir olay onu o kadar üzdü ki, sitem etmekten kendini alamadı.

Demet Akalın story (2)

Gelen yardım kolilerindeki kabul edilemez görüntüyü paylaşan Demet Akalın, "İnsanlara çöp göndermeyin. Ayıptır ya!" diyerek isyan etti. Ne diyelim, umarız afetzedelere destek olmayı evdeki kullanılmayan eşyalardan kurtulmakla karıştıranların sayısı azalır!