Ülkemizde kadına yönelik şiddette her geçen gün yeni bir vaka ve yeni bir dehşet daha yaşanmaya devam ediyor. Kadın derneklerinin yapmış olduğu çalışmalarda her geçen gün bu olayların arttığına ve kadına yönelik erkek şiddetinin yasalar tarafından caydırıcı olmadığına yönelik açıklamalar yapılıyor. Maalesef yasalardaki bu eksiklikten kaynaklı da ülkenin her köşesinden her yeni gün yeni bir kadına yönelik şiddet haberi geliyor. Bu kez de Kırıkkale'de uzaklaştırma kararının koruyamadığı bir kadın örneği daha yaşandı. Olayda eşi hakkında uzaklaştırma kararı aldıran 44 yaşındaki Songül A., eşi Z.Z.A tarafından tabancayla başından vurularak katledildi. Kızları M.A. ise camdan atlayarak canınız kurtardı. İşte haberin detayları!

Uzaklaştırma Kararı Olan Eşi Başından Vurdu!

Kadına yönelik şiddet olaylarında yaşanan artışlar konusunda maalesef ülkemizde görünen tablo hiç de iç açıcı değil. Her geçen gün ülkenin farklı bölgelerinden kadın cinayeti haberleri gelirken son olarak Kırklareli'nden elimize böyle bir haber daha ulaştı. Kırklareli'nde yaşayan 44 yaşındaki Songül A. ayrılmak istediği eşi Z.Z.A hakkında uzaklaştırma kararı almasına rağmen söz konusu karar onu korumaya yetmedi. Z.A.A. tarafından başından tabancayla vurulan Songül A. hastanede hayatını yitirdi. Olay esnasında aynı evde olan kızları M.A ise evin penceresinden atlayarak hayatını kurtarmayı başardı. Songül A.'nın katili Z.Z.A ise olay yerinden kaçmaya çalışırken polis ekipleri tarafından yakalandı.

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Apartman Sakinleri Haber Verdi

Kırklareli'nde yaşayan 44 yaşındaki Songül A.'nın boşanmak üzere olduğu ve uzaklaştırma kararı aldırdığı eşi Z.Z.A, Songül A.'yı başından tabanca ile vurarak katletti. Tabanca sesini duyan komşuların polise haber vermeleri üzerine polis ve sağlık ekipleri hızlı bir şekilde olay yerine geldi. Bu esnada evin penceresinden atlayarak hayatını kurtarmaya çalışan çiftin kızları M.A.'ya ise sağlık ekipleri tarafından ilk müdahale apartmanın önünde yapıldı. M.A. yaralı olarak kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınırken 44 yaşındaki Songül A. ise maalesef tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olay yerinden kaçmaya çalışırken yakalanan Z.A.A. ise emniyette sorgulamasının yapılması için gözaltına alındı. Z.A.A. hakkında Kırklareli Aile Mahkemesi tarafından 30 Eylül'de 1 ay süreyle önleyici tedbir kararının bulunduğu bilgisi öğrenildi.