Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Son zamanlarda ülkemizde artan şiddet vakalarından maalesef sağlık personelleri de payını fazlasıyla alıyor. Her geçen gün hastanelerde şiddete maruz kalan hemşire, doktor ve diğer sağlık personelleri, işlerini büyük bir risk altında yerine getirmeye gayret ediyor. Buna benzer bir haber de bugün Diyarbakır'dan geldi. Diyarbakır'da, yolda yattığı fark edilen S.D. isimli kişi için çevredekiler tarafından ambulans çağrıldı. Ambulansın gelmesinin üzerine 18 yaşındaki S.D., ihbar ile gelen sağlık ekibine ve onların yanı sıra ambulansa çevreden bulduğu kaldırım taşı ile saldırıda bulundu. S.D.'nin, yaptığı saldırının arkasından olay yerinden kaçarken 1 - 2 saat sonra Diyarbakır'ın Sur ilçesinde başka bir ambulansa daha saldırdığı gelen haberler arasında yer alıyor. İşte habere ilişkin detaylar!

Ambulansa da Sağlık Görevlilerine de Saldırdı

Bugün Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde yerde yattığı ve bundan dolayı da yardıma ihtiyacı olduğu düşünülen S.D. adlı kişi, hem gelen sağlık ekiplerine hem de ambulansa kaldırım taşı ile saldırıda bulundu. 18 yaşındaki S.D., kendisi için yapılan ihbar üzerine verilen adrese gelen sağlık ekiplerine kaldırım taşı ile saldırmasının sonucu olarak bir sağlık görevlisinin kaburgası kırıldı. Aynı zamanda ambulansın da camlarını kıran S.D. adlı kişinin, olay yerinden kaçarken yaklaşık 1 - 2 saat sonra Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bir ambulansa saldırdığı belirlendi.

Başka Bir Ambulansa Daha Saldırmış

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde meydana gelen olayda, S.D.'yi yerde yatarken görenlerin 112 Acil Servisi araması üzerine olay yerine intikal eden sağlık görevlileri beklemedikleri bir saldırı ile karşı karşıya kaldılar. Bir anda S.D. tarafından taş yağmuruna tutulan sağlık görevlileri bu beklenmedik olay karşısında şaşkınlıkla kendileri korumaya çalıştılar. Ancak yine de fırlatılan taşlardan bir kısmı görevlilerden birisinin kaburgalarını kırmaya yetti. Diğer yandan taşlı saldırı sonucunda ambulansın da camları kırıldı. Saldırıya uğrayan ve kaburgası kırılan sağlık görevlisi, yardım için geldiği ambulansla kaldırıldığı hastanede darp raporu alarak S.D.'den şikayetçi oldu. Bu esnada ambulansa ve sağlık ekiplerine kaldırım taşları ile saldıran S.D.'nin, bu olayın ardından 1-2 saat sonra da Sur ilçesi Dağkapı semtinde başka bir ambulansa saldırdığı ortaya çıktı.