Sütyen Kullananlar Dikkat! Bilim Adamı Öyle Bir Şey Açıkladı ki... Sütyen Kullananlar Dikkat! Bilim Adamı Öyle Bir Şey Açıkladı ki...

Sağlık sisteminde yaşanan sıkıntılar her geçen gün artarken özellikle özel hastanelerde yalanan bazı olaylar her geçen gün daha fazla gündemde yer kaplıyor. Bunlardan birisi ise bir süre önce yaşlı bir hastanın görmüş olduğu eziyetle ilgili. Özel Bayındır Hastanesinde tedavi görürken eziyet gördüğü iddia edilen bir hastanın gündeme gelmesinin ardından faaliyetleri durdurulan hastane yeniden faaliyete geçti. İşte haberin detayları!

Sağlık Bakanı Birebir Açıkladı

Yaşlı Hastaya Eziyet Edildiği İddiasının ardından faaliyeti durdurulan Özel Bayındır Hastanesi'nin yeniden faaliyete başladığı haberi gündeme düştü. Hatta görüntülerin sosyal medyaya düşmesinin ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapmış olduğu açıklama ile hastanenin faaliyetlerinin durdurulduğunu açıklamış ve kamuoyunu bu konuda bilgilendirmişti. İstanbul'un Ataşehir ilçesinde bulunan Özel Bayındır Hastanesinde yatağa bağımlı olarak yatan bir hasta için hakaret be eziyet edildiği ortaya çıktı. Sağlık çalışanları tarafından yapılan bu uygulama esnasında yaşlı hastaya 'böbreğini alacağız' diyerek dalga geçildiği ve hatta bunun söylenildiği yaşlı kadına para atıldığı iddiaları ortaya çıkmıştı. Söz konusu skandal görüntülerin ardından bunların sosyal medyada paylaşılması ile birlikte 9 şüpheliden 4'ü tutuklanmıştı. Hatta tüm bunların ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından bahsi geçen hastanenin faaliyetlerinin durdurulduğu açıklanmıştı.

Yeniden Açıldı

Tüm bu sürecin ardından yapılan incelemeler sonucunda 2 Kasım 2022 tarihinde alınan bir kararla bu tarihten itibaren bahsi geçen hastanenin faaliyetlerine yeniden başlayabileceği duyuruldu. Görüntüleri kaydedilen hastanenin bugün yeniden faaliyete geçme si ise yine sosyal medyada olay olmaya yetti. Ancak hastanenin bağlı olduğu sağlık grubu ise kurumsal sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Bayındır Sağlık Gurubu bünyesinde bulunan Bayındır İçerenköy Hastanemiz yeniden faaliyet göstermeye başlamıştır. Sosyal medyada da yer alan ve hepimizi derinden üzen görüntülerin ardından, 6 Ekim 2022 tarihinde T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geçici olarak durdurulan hastanemizin faaliyetlerine, yapılan inceleme ve denetim çalışmalarının tamamlanması sonucunda 2 Kasım 2022 tarihinden itibaren yeniden devam etmesine karar verilmiştir."

Tüm bu gelişmelerin ardından Özel Bayındır Hastanesine ilişkin hastaların alacakları tutumsa merak ediliyor. Eski görüntülerin yerini alacak yeni bir yönetim ve uygulama biçiminin gelişip gelişmediğini ise hep birlikte zamanla göreceğiz.