Sütyen Kullananlar Dikkat! Bilim Adamı Öyle Bir Şey Açıkladı ki... Sütyen Kullananlar Dikkat! Bilim Adamı Öyle Bir Şey Açıkladı ki...

'Kadına yönelik şiddetin, istismarın, itibarsızlaştırmanın sınırı var mı acaba?' diye sorduğumuz bugünlerde yeni bir olayla daha akıl tutulması yaşamaya devam ettik. Dünyanın neresinde olursa olsun, kadınların birçok konuda  erkek egemen sosyo kültürel gelenekler karşısında aşağılandıklarına şahit oluyoruz. Ülkemizde de bazı ülkelerde olduğu gibi kadının bekareti oldukça önemli bir kültürel kod. Bu nedenle birçok kadın cinayeti yaşanmış ve hala daha da yaşanmaya devam ediyor diyebiliriz. Sosyal medyaya düşen bir video ise, bekaret tabusunun nasıl utanılası noktalara ulaştığının adeta bir ispatı gibi. Nerede çekildiği bilinmeyen görüntülerde genç bir kadın gelinliği ile birlikte masaya yatırılarak kadına bekaret kontrolü yapılıyor. İşte haberin detayları ve kontrolden sonra yaşananlar!

Bekaret Kontrolü Zorbalığı

Kadınlar için bekaret konusu birçok kültürde kadınlar açısından son derece sınırlayıcı ve hatta aşağılayıcı birtakım geleneklerin doğmasına neden olabiliyor. Ülkemizde de çok uzun yıllar hemen hemen birçok yerde bekaret bir mecburiyet ve namuslu olmanın temel kriteri olarak görülüyordu. Hatta kadınların rızası olmadan yaşanan bekaret kontrolleri dahi bilinen ve sık rastlanan uygulamalardan birisi idi. Son zamanlarda bu konuya ilişkin daha az duyumlar alınıyor olsa da maalesef kadınlar böylesi ilkel bir konu ile hala bedensel olarak mobinge, istismara ve aşağılamaya maruz kalabiliyorlar.

Düğün Öncesi Kadını Masaya Yatırdılar

Son olarak sosyal medyaya düşen bir düğün videosu ise gerçekten akıllara dur dedirten cinsten bir olayı karşımıza getirdi. Genç bir çiftin düğün töreni öncesinde genç kadın bir grup başka kadın tarafından bir masaya yatırılarak kendisine bekaret kontrolü yapılıyor. Görüntülerde açık bir şekilde gelinin masaya yatırıldığı görülürken diğer kadınların ise genç kadına bekaret testi yaptıkları tahmin ediliyor. Düğünden önce gelinliğiyle salona gelen gelin, düğün alanına getirilmeden önce son bir kez kontrol edilmek isteniyor. Bu niyetle masaya yatırılan genç kadın daha sonra buradan alınarak damatla birlikte omuzlar üzerinde düğün salonuna götürülüyor. Kontrolü tamamlayan kadınlar kanımızı donduran bu kontrollerinin ardından müzikler ve eğlenceler işliğinde kadının düğün salonuna gitmesini sağlıyorlar. Görüntülerin ise nereye ait olduğu henüz bilinmiyor.