Ülkede her geçen gün ilginç haberlerle karşı karşıya kalmaya devam ediyoruz. Son olarak ise Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde kendisine miras kalan bir araziyi rüyasında gören 45 yaşındaki Nazmiye Karaman, arazide bir lahit yani bir mezar olduğunu gördüğünü söylüyor. Hatta bu söylemle de yetinmeyen Nazmiye Karaman arazisinde 120 bin TL para harcayarak ekiplerle birlikte kazı yaptırarak mezar aramaya başladı bile. Rüyasından hareketle para biriktirerek Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan kazı ruhsatı alan Karaman, gördüğü rüyaya inandığını söylüyor. İşte detaylar!

"Rüyamda Gördüm!"

Almanya'da yaşamakta olan ve 45 yaşında olan Nazmiye Karaman'ın hayatı gördüğü rüya ile birlikte epey bir değişti. Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde babasından miras kalan bir araziyle ilgili rüya gören Karaman, rüyasından hareketle arazide kazı çalışmaları başlattı. Arazide ekiplerle birlikte kazı yapıp mezar arama çalışmalarına başlayan Karaman, tüm bunlar içinse şu ana kadar 120 bin TL para harcadı. Almanya'da temizlik görevlisi olarak çalışan ve Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde babasından miras kalan araziyi rüyasında gören Karaman, rüyasında burada lahit bir mezarlık içinde hazine gördüğünü söylüyor. Bu rüyanın etkisinde kalan ve hatta rüyasına sonuna kadar inanan Karaman, çareyi para biriktirerek Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan kazı ruhsatı almakta buldu. Bundan 4 ay önce kazı ruhsatı için başvuran Karaman, bu işlemler için yaklaşık 120 bin lira para harcadığını aktardı. Koyun kurban ederek başlatılan kazı çalışmaları ise hala sürüyor.

Herkesin Dört Gözle Beklediği Kara Kış Kapıda! Türkiye 'İzlanda Soğukları'nın Etkisi Altına Giriyor Herkesin Dört Gözle Beklediği Kara Kış Kapıda! Türkiye 'İzlanda Soğukları'nın Etkisi Altına Giriyor

Toprağı İncelettim Dedi

Kazı çalışmalarında çevre ve şehircilik uzmanı, bir arkeolog ve ayrıca jandarma erleri gözetimde bulunuyor. Konu hakkında ise Nazmiye Karaman, “6 yıl önce bir rüya gördüm. Jandarma gördüm, bir asker yani. Hep bu tarafı gösteriyordu, kazılan yeri gösteriyordu. Burada bir şey olduğunu tahmin ettim. Tam ne olduğunu bilemediğim için burada bana odalar gözüktü, lahit mezar olduğunu tahmin ediyorum. 'Acaba var mı' diye toprağı Almanya’da incelettim. Toprakta elmas, değerli mücevher var dediler. Olduğuna emin olduğum için devlete vermeyi düşündüm. 4 ay önce işlemleri başlattım. Kazmaya başladık. 14 gün süreyle Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan kazı için izin aldık. Bir şey olduğuna inanıyorum, burası boş değil, yani uğraşacağım biraz” dedi.