Almanya dünyanın en büyük ekonomilerinden biri durumunda. İkinci Dünya Savaşı sonrasında neredeyse tamamen yıkılan ülke, toparlanmak ve yeniden bir dev ekonomi haline gelebilmek için, göçmen alımı yöntemine başvurmuştu. Bu göçmen işçi alımına en fazla yanıt veren ülkelerden biri de Türkiye olmuştu. Günümüzde Almanya’ da kalıcı olarak yaşamaya devam eden milyonlar düzeyinde Türk bulunuyor. Salgın ve ardından yaşanan uluslararası gerilimlerle birlikte, tüm dünya ekonomileri ağrı bir süreç içerisinden geçiyor. Buna karşın hemen tüm Avrupa ülkeleri için en büyük problemlerden bir tanesi, genç nüfusun azlığı ve giderek daha da fazla azalması. Bu durum ülke ekonomisinin yakın gelecekteki durumunu kötü etkileyebilecek bir ayrıntı olarak öne çıkıyor. Bu sebeple Almanya yeniden büyük miktarda göçmen işçiyi ülkesine davet ediyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Türkiye’den Göçmen İşçi Alınacak

Yapılan programa göre ilk etapta Almanya’ nın gereksinim duyduğu göçmen işçi sayısı 1.5 milyon. Bu sayıda göçmen işçi alımını, 2022 yılı sonuna kadar tamamlamayı hedefliyorlar. Bu kapsamda Türkiye’ den işçi alımı, göçmen işçilerin ülke kültürüne uyum sağlaması sorununun daha az yaşanacağı düşünüldüğü için öncelikli tutuluyor. Almanya’ da çalışmak isteyen Türkler için bu durum önemli bir avantaj oluşturuyor. Almanya göçmen işçi alımını sadece Türkiye’ den yapmıyor, ancak yoğun olarak Türk işçilere öncelik verilecek.

Almanya Hangi Mesleklerden Göçmen Alacak?

Aylık en düşük 4.000 Euro maaş verilerek çeşitli mesleklerle çalıştırılmak üzere alınacak göçmen işçiler, çok geniş bir meslek yelpazesinden yapılıyor. Diğer bir deyişle mimar, doktor, mühendis gibi alanlarında uzmanlaşmış kişilerin yanı sıra, inşaat işçisi, temizlik görevlisi, fabrika işçisi gibi alanlarda da işçi alımları yapılacak. Dolayısıyla herkesin Almanya’ da göçmen işçi olarak başvurma şansı bulunuyor.
Başvurma yöntemi, ilanların takip edilmesi ve sizin için en uygun ilana şeklinde oluyor. Alman firmalar tarafından ihtiyaç olan alanlarda verilen ilanlara, o meslekleri yapabilecek olanlar başvuruyor. Karşılıklı görüşme sonrasında hemen göçmen işçi işlemlerini başlatarak, kısa bir süre içerisinde çalışmaya başlayabiliyorsunuz. Türkiye’ de yaşanan ekonomik sıkıntılarla birlikte, Almanya’ da işçi olarak çalışmak isteyen büyük bir kesim bulunuyordu.