Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Avrupa genelinde yaşanan en büyük problemlerden biri yaşlanan nüfus ve düşen doğum oranları. Birkaç ülke haricinde Avrupa kıtasında doğum oranları sürekli düşüyor ve bu durum yaşlanmış bir nüfusun ortaya çıkmasına e nüfusun giderek azalmasına yol açıyor. Bu olumsuzluk başta Almanya gibi dev bir ekonomi için, birçok istihdam alanında çalışacak personel bulunamayışına neden oluyor. Üstelik giderek daha da büyüyen bu sıkıntı, yakın gelecekte Almanya ekonomisini durma noktasına getirecek kadar büyük bir tehlike oluşturuyor.

Planlama konusunda ki yetenekleriyle dünyaya mal olmuş olan Almanya, bu sorununun çözümünü daha önce de başvurduğu yöntem olan göçmen işçi alımıyla çözmeye karar vermiş durumda. Bu konuda gereken yasaları da çıkarmış olan ülke, 2022 yılı itibariyle başlayan göçmen işçi alımında, toplamda 15 milyona yakın yeni göçmen işçiyi ülkeye davet ediyor.

Almanya’ da 4.500 Euro Aylıkla Çalışma Fırsatı

Daha önce göçmen işçi alımı yapmış olan Almanya’ da sadece Türk kökenli göçmen sayısı 2 milyona yaklaşıyor. Birçok ülkeden alım yapan ülke, Türk işçilerin uyum sağlama konusunda başarısı ve verimliliği nedeniyle, en fazla Türk işçilere öncelik veriyor. Dolayısıyla sadece 2022 yılında alınacak 1.5 milyon göçmen işçinin büyük kısmı, talep geldiği takdirde Türkiye’ den olacak.

Pek çok alanda istihdam ihtiyacının var olması, çeşitli özel koşullara sahip kişilerin ve hiçbir vasfı olmayan kişilerinde Almanya’ da çalışma olanağı bulmasına neden oluyor. Bu kapsamda yetenekleri ve faaliyet gösterdikleri iş alanlarına göre belirlenen aylık tutarların en düşüğü 4.500 EURO olarak belirlenmiş durumda.

Almanya Hangi Mesleklerde Göçmen İşçi Alıyor?

Mühendis, doktor, sağlık görevlisi, mimar gibi meslekler için alımlar yapılıyor. Buna karşın, temizlik görevlisi, fabrika işçisi ve benzeri alanlarda da yoğun iş gücüne ihtiyaç bulunuyor. Dolayısıyla belirli meslekler için lisans eğitimi koşulu aranırken, belirli meslekler için sadece mesleki eğitim sertifikası yeterli oluyor. Bazı alanlarda çalışacak kişilerdense, sadece sağlık raporu isteniyor. Dolayısıyla Almanya’ da göçmen işçi olarak çalışmak isteyen herkes, kendisine uygun bir iş bulabiliyor. Sizde Almanya’ da göçmen işçi olarak çalışmak istiyorsanız, verilen iş ilanları arasında size en uygununa başvurabilirsiniz.