Avrupa kıtası düşen doğum oranlarıyla mücadele etmeye devam ediyor. Yaşlanan Avrupa nüfusu, kıta genelinde istihdam için yeni fırsatlarda yaratıyor. Özellikle Avrupa dışındaki ülkelerdeki genç nüfuslar için Avrupa’da önemli iş olanakları bulunuyor. Başta Almanya ve İngiltere gibi ülkeler olmak üzere pek çok Avrupa ülkesi de istihdam için yurtdışında işçi alımı yapıyor. Türkiye’de bu noktada en çok tercih edilen ülke olurken, Avrupa’da çalışmaya gidenler 4.500 Euro maaş alabiliyor.

Almanya’da 4.500 Euro Maaşlı İş Fırsatı

Almanya ile Türkiye işçi göçü konusunda Avrupa kıtasında en uzun soluklu ilişkiye sahiptir.20. yüzyılda da nüfustaki yaşlanma ile mücadele eden Almanya, milyonlarca Türk işçi alımı gerçekleştirmişti. 2022 yılında daha da artarak, nüfusta yaşlanma ile mücadele eden Almanya, yeniden Türkiye’den işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Yurtdışında çalışma isteyenler için ciddi fırsatlar sunan Almanya, gelen her işçiye aylık minimum 4.500 Euro maaş verecek.

Almanya 2022 yılında yurtdışında tam 1.5 Milyon yeni işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Dünyanın her yerinden yapacağı bu işçi alımlarında Türkiye, geçmişten gelen bağlantısıyla öncelik teşkil ediyor. Dolayısıyla 1.5 Milyon göçmen işçi alımında Türkiye’den gelecek talepler halinde önemli kısmının Türkiye’den olacağı tahmin ediliyor.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Almanya’da Hangi Meslekler İçin Başvuru Yapılabilir?

Yurtdışında çalışmak için Almanya’nın yapacağı işçi göçünü değerlendirmek isteyenlerin karşısında geniş fırsatlar çıkıyor. Çünkü Almanya hem yeni işçi alımı için şartlarını esnetti hem de her sektöre yönelik işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Böylelikle Türkiye’den Almanya’ya çalışmak üzere gitmek için sadece vasıflı ve belirli bir uzmanlığa sahip olunmasına da gerek bulunmuyor.

Almanya 2022 yılında Türkiye’den çok sayıda vasıfsız işçi alımı yapacağını açıkladı. Böylelikle Almanya’da minimum 4.500 Euro maaşla temizlik görevlisi, fabrika işçisi gibi pek çok alanda iş olanağından yararlanılabiliyor.

Almanya vasıfsız işçi alımı ile birlikte uzman alımı da gerçekleştirecek. Yani Almanya’da doktor, sağlık görevlisi ve mühendis gibi eğitim ve uzmanlık gerektiren mesleklerde de çalışma fırsatı bulunuyor. Tabii ki bu meslek kolları için vaat edilen maaş tutarları çok daha yüksek seviyede oluyor.