Avrupa kıtası, tarih boyunca olduğu gibi 2022 yılında da yaşlanan nüfus sorunuyla mücadele etmeye devam ediyor. Özellikle Pandemi döneminde pek çok sektörde ciddi personel sıkıntıları yaşayan Avrupa ülkeleri, yaşlanan nüfus sorunu karşısında yeni düzenlemeler getiriyor. Bu düzenlemelerden birisi de yurtdışından işçi göçü alımı oldu. Özellikle Almanya, 2022 yılında 1.5 Milyon işçi alımı yapacağını duyurmuştu. Almanya’nın yeni işçi göçü kararı, özellikle Türkiye’de yurtdışında çalışmak isteyenler için önemli bir fırsat oluşturuyor. İşte Avrupa ülkelerinde 4.500 Euro maaşla çalışma fırsatı getiren yurtdışı çalışma konusundaki son gelişmeler!

Almanya’da Minimum 4.500 Euro Maaşla İş Fırsatı

Almanya, Avrupa kıtasında nüfusu hızla yaşlanan ülkelerin başında geliyor. Yaşam refah seviyesinin yüksek olduğu Almanya’da 20.yüzyılda yaşanana benzer bir nüfus yaşlanması söz konusu. Bu durum karşısında Almanya hükümeti özellikle iş dünyasına olan etkilerini ortadan kaldırmak için yeni düzenlemeler getirdi. Bu düzenlemeler arasında 2022 yılında 1.5 Milyon işçi göçü alma kararı da yer aldı. Karar ile birlikte Almanya bu yıl sonuna kadar yurtdışından 1.5 Milyon personel alacak.
Türkiye ile Almanya arasında 20.yüzyıldaki işçi göçü anlaşmalarından gelen köklü bir ilişki bulunuyor. Bu nedenle Almanya’nın yurtdışından yapacağı işçi alımlarında Türkiye öne çıkıyor. Bu durumda Türkiye’de yurtdışında çalışmak isteyenler için önemli fırsatlar oluşturuyor.

Almanya tarafından gerçekleştirilecek yeni işçi alımlarında Türkiye öne çıkıyor. Üstelik Almanya’nın yeni işçi alımında vasıflı ve vasıfsız işçi alımları gerçekleştirileceği belirtildi. Böylelikle sağlık personelinden, inşaat işçisine kadar pek çok farklı meslekten kişi Almanya’da çalışmak için başvuru yapabilecek. Üstelik Almanya’da çalışmak isteyenler için tüm mesleklerde minimum 4.500 Euro’dan başlayan maaş imkanı da sunuluyor.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Almanya’da Çalışma Fırsatı Olan Meslekler

Almanya, özellikle Pandemi dönemi başlangıcından beri hemen hemen tüm sektörlerde ciddi personel sıkıntısı yaşıyor. İşleyişin durma noktasına geldiği Almanya’da temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi gibi vasıfsız işçi konusunda da ihtiyaç bulunuyor. Bu nedenle Almanya 2022 yılında yapacağı büyük işçi alımını sadece doktor, mühendis gibi eğitim gerektiren meslek sınıfları için değil herhangi bir eğitim gerektirmeyen meslek grupları içinde yapacak.